Az MTI a német DPA hírügynökség alapján ír arról, hogy bocsánatot kért szerdán Mijszki szibériai bányászváros polgármestere azért, mert
fehérre festették a szénportól és más szennyező anyagoktól sötétté vált havat a nyugat-szibériai fekvő kisváros szánkódombján. A városban régóta hírek keringtek arról, hogy az önkormányzat befestette a havat, hogy elfedje a szénpor és más szennyező anyagok nyomait az újévi ünnepekre emelt szánkódombon.
A helyi NK-TV híradása szerint ebben a nyitott szénbányák által övezett térségben nem létezik fehér hó. A YouTube-on közzétett videofelvételen egy nő felmutatja fehérfestékes kezét az után, hogy belenyomta a hóba:
"Megrovást kapott a város jólétéért felelős szervezet igazgatója" - közölte Dmitrij Ivanov polgármester, hozzátéve, hogy elrendelte a festék eltávolítását.
"Bocsánatot kérek a lakosoktól, akiknek ünnepi hangulatát elrontottuk ezzel a kellemetlen esettel" - hangoztatta.
A polgármesteri hivatal közölése szerint vízalapú festéket használtak a szánkódomb kifehérítéséhez.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére a közelmúltban a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg felületeinken. Ebben közösségként együttes a felelősségünk, a mienk kiemelt. Amíg újragondoljuk a teendőinket, nem minden cikkünk alatt lehet kommentelni. Egyszersmind kérjük és köszönjük, ha nem csak szabályzatunk betűjének, de a szellemének betartása felett is segítetek őrködni.
Ha kommentelnél, ahhoz Közösség vagy Belső Kör csomagra van szükséged. Ha csak olvasnád a többiek hozzászólásait, ahhoz nem kell előfizetés.