A teniszezőnők nemzetközi szövetsége (WTA) továbbra sincs meggyőződve arról, hogy Peng Suaj „szabadon, nyíltan és közvetenül kommunikálhat”.
Kína történetének legeredményesebb teniszezője november elején tűnt el, miután egy nyilvános posztban megírta, hogy az ország egykori miniszterelnök-helyettese, Csang Gaoli szexre kényszerítette. A poszt rövid időn belül eltűnt az internetről, és Pengről sem lehetett semmit sem tudni.
Steve Simon, a WTA elnöke kétszer próbálta emailben elérni, de szerinte egyértelműen látszott a válaszokon, hogy nem Peng Suaj írta őket. Simon úgy döntött, nem küld több levelet, amíg nem bizonyosodik meg róla, hogy Peng Suajt nem cenzúrázzák.
Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke múlt héten fél órát beszélt Peng Suajjal egy online videós felületen. A sportoló azt mondta, jól van, pekingi otthonában él, de szeretné, ha tiszteletben tartanák a magánszféráját. A közlemény szerint Peng arról beszélt, hogy a családjával és a barátaival szeretne most időt tölteni, ugyanakkor nem akarja otthagyni a teniszt sem.
A NOB nem árulta el, miként szervezték le a beszélgetést, viszont közzétettek róla egy fotót. A Human Rights Watch jogvédő szervezet bírálta is a NOB-ot, amiért a kínai propaganda-osztállyal kokettál.
A WTA korábban belengette, hogy akár a kínai nemzetközi teniszversenyeket is lefújhatják, hacsak nem kapnak teljesen megnyugtató válaszokat. (AP)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.