Újabb gimnáziumok több mint száz tanárai csatlakoztak a polgári engedetlenségi akcióhoz

oktatás
2022 február 18., 09:36
comments 21

Újabb középiskolák, a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnázium, a Vörösmarty Mihály Gimnázium, az Eötvös József Gimnázium, a Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium és a miskolci Földes Ferenc Gimnázium is csatlakozott a polgári engedetlenségi akcióhoz, amivel az ellen demonstrálnak, hogy nem sztrájkolhatnak a tanárok.

A Berzsenyi tiltakozó tanárai azt írták: „Alulírottak, a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnázium tanárai, a mai napon, 2022. február 18-án, polgári engedetlenségi akcióban veszünk részt, nem vesszük fel a munkát, nem folytatunk oktatási, nevelési tevékenységet. A figyelemfelkeltő akcióban való részvételünkről önállóan, egyenként, jogtudatos állampolgárként döntöttünk. Tudatában vagyunk annak, hogy tettünkkel szabályt szegünk.”

„Azért döntöttünk a polgári engedetlenség mellett, mert a Kormány az Alaptörvény XVII. cikk 2. bekezdésével ellentétben a 36/2022. (II.11.) Kormányrendelettel nevetségessé teszi a sztrájkot és a sztrájkolókat, ugyanis a járványügyi veszélyhelyzetre hivatkozva úgy határozza meg az elégséges szolgáltatások körét, hogy munkaidőnk 65-100%-át le kell dolgozni. Mindeközben a sztrájk miatt megvonja a fizetésünket”, ami alaptörvényellenes – írják.

  • A polgári engedetlenségi megmozdulásban részt vesz: dr. Baranyai Klára, Boskovitzné Csernyánszky Katalin, Bőhm Eszter, Csimár Csaba, Donogán Kitti, Drahos Viktória, Edvi Adrienn, Fodor Zsófia, Halász Márton, dr. Juhászné Székely Judit, Kerek Roland, Kormos Mária, László Tímea, Lendvai Dorottya, Mahler Attila, Dr. Mezei Mónika, dr. Ökördi Péterné, Pénzes Katalin, Sáfrán Ferenc, Siegler Gábor, Simon Anna, Szebényi Sándor, Sándor Erika, Szép Barbara, Utassy Katalin, Varga Dávid és Virág Miklós.
  • A polgári engedetlenségi megmozdulást támogató kollégák: Csizmadia Kinga, dr. Asztalos Éva, dr. Borbélyné Vidra Ágnes, Csorbáné Bere Anikó, Dr. Csernovszky Zoltán, Juhász Anna, Károlyi Gergely, Kévés Rita, Klein Anita, Mészáros Mónika, Nemecskó István, Nemeskéri Péter, Pénzes Ágnes, Polgár Júlia, Sólyomné Molnár Lídia, Tischlerné Szabó Csilla.
link Forrás

A Vörösmarty Mihály Gimnázium előtt tiltakozó tanárok:

photo_camera Fotó: VMG

Az Eötvös József Gimnázium egyik tanára közölte: „Polgári engedetlenségünkkel szeretnénk az említett valós problémákra is figyelmet irányítani: olyan változásokért küzdünk, amelyek fókuszában a ránk bízott gyerekek vannak. Olyan munkakörülményeket szeretnénk, amelyek biztosítják az iskolában gyerekekért dolgozó minden felnőtt számára a szabad légkört és a elviselhető munkaterhelést. Olyan munkabért szeretnénk, ami nem okoz egzisztenciális kilátástalanságot. Ezek teljesülése szükséges ahhoz, hogy minden erőnkkel a diákokért dolgozhassunk.”

  • A polgári engedetlenségi akcióban részt vevő tanárok: Babus Réka, Bacsó Péter, Balogh Andrea, Baranyai Balázs, Becker Andrea, Berczelédi Réka, Boldizsár Gergely, Czirók Adrienn, Csákváriné Simongáti Ágnes, Deák Anna, Demeter Katalin, Dobos Krisztián, Dr. Bárdosné Páhy Judit, Dr. Imre Flóra Mária, Dr. Lakatos István, Eszes Valéria, Farkas Csongor, Farkas Noémi, Fészki Viktória Beatrix, Forgács Róbert, Garamvölgyiné Gergely Katalin, Gulyás Erzsébet Katalin, Hazir Barbara, Hegyi Zsófia, Holik Tünde, Kámán Ildikó, Kampós András, Kapin Lilla, Katona Nóra, Kelemen Ferenc, Kiss Tamás György, Klima Gábor, Kodácsi Boglárka, Kovalcsik István, Kriston Attila, Matula Ilona, Mihókné Gayer Judit, Miléné Papp Ágota, Mongyi Norbert, Nagy Csilla, Németh Katalin, Palicz Éva, Polákovits Nándor, Sándor István Zoltán, Sas Tamás, Schmieder László Tamás, Solymoss Miklós Marcell, Szeiman József, Székely Péter, Szelényi Anna, Szeredás Lőrinc Gábor, Szűcs Dorottya Lívia, Tar Imre, Tóth Andrea, Tóthné Tarsoly Zita, Vácz István Dávid, 57. Varga Sándor, Varga Sára, Végh Anna, és Wootsch Melinda.
photo_camera Fotó: Varga Sára/Facebook

Úgy tudjuk, a miskolci Földes Ferenc Gimnázium ma jelképesen egy ember csatlakozott az akcióhoz, Szűcs Tamás, de jövő hétre nagyobb polgári engedetlenségi akciót terveznek több miskolci iskolában is. „Gimnáziumunkban a mai napon egyetlen tanárként én éltem a polgári engedetlenség napokban már több intézményben megvalósuló formájával. Ezt jelképes értékűnek gondolom, amely kifejezi mindazon kollégákkal való szolidaritásunkat, akik már tiltakoztak vagy éppen ezen a napon, illetve a jövőben tervezik megfogalmazni elutasításukat a lassan hírhedté váló rendelettel szemben” – írta Szűcs Tamás.

photo_camera Fotó: Földes Ferenc Gimnázium

A Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium több tanára is csatlakozott. Azt írják: „A figyelemfelkeltő akcióban való részvételünkről önállóan, egyenként, jogtudatos állampolgárként döntöttünk. Tudatában vagyunk annak, hogy tettünkkel szabályt szegünk, s annak ránk nézve hátrányos következményeit vállaljuk. Akciónk nem irányul kollégáink ellen, nem irányul az iskolánk vezetősége ellen, nem irányul az iskolánkat felügyelő és irányító tankerület ellen. És főleg nem irányul tanítványaink ellen, sőt: az ő érdekeiket szem előtt tartva cselekszünk.”

  • A polgári engedetlenségi akcióhoz csatlakozó tanárok: Csák Gabriella, Csepedi Bálint, Domján-Bajnai Bernadett, Fábián Ildikó, Fekete Mónika, Gergely Csilla, Halmai Tibor, Hudáky Aladár, Imrőné Kemény Gabriella, Jenei Zoltán, Kisné Dancsa Katalin, Marton Éva, Patakfalvi Sándor, Pergerné Kállay Krisztina, Röser Julianna, Sirák Richárd, Solymos Dóra, Szentesiné Vida Enikő, Szuhai Klára, Tóth Kinga, Zerkovitz Zsuzsanna és Gaál Bence.

„Az akcióban egyéb okok miatt részt nem vesz ugyan, de támogat minket 14 pedagógus kollégánk” – írják.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.