Ügyvédek, tanácsadók, postások és fotósok egész hada kapott megbízási szerződést a Lázár János által vezetett Építési és Közlekedési Minisztériumtól - derül ki a kormányzati portálra feltöltött szerződésekből. Kell is az új munkaerő, hiszen egyre több a feladat: eleve a közlekedési szakterületet november végén kapta meg az addig Építési és Beruházási Minisztérium néven tevékenykedő tárca, az addigi hat helyett pedig 13 helyettes államtitkára lett Lázár Jánosnak.
Két ügyvédi iroda kapott megbízási szerződést:
Némileg szokatlan módon a levelek kézbesítésére nemcsak a Magyar Postát használják az Építési és Közlekedési Minisztériumban, hanem az államtitkárságok saját postásokat is foglalkoztatnak megbízási szerződéssel.
A tanácsadókat is mindig minden minisztériumban gondosan megválogatják. Lázár János minisztériumában Varga József havi 1 millió forintért ad tanácsokat. Vásárhelyi István pedig 1,4 millió forintért segíti a döntéshozatalt építészeti és közlekedési kérdésekben.
Azt is nyilvánosságra hozták, hogy Farkas Ádám fotós havi bruttó 600 ezer forintért dolgozik. Viszonylag szokatlannak tűnik, hogy a minisztérium külön megbízási szerződéssel foglalkoztasson egy adatrögzítőt: Fodor Krisztina munkaköri leírásában a fénymásolás (dokumentumok sokszorosítása) is szerepel, ezért pedig bruttó 250 ezer forintot kap.
Az elérhető információk szerint az Építési és Közlekedési Minisztériumban amúgy éppen a magyar légtér igénybevételi díjainak csökkentésén dolgoznak, a vonatkozó rendeletmódosítást december 21-ig lehet véleményezni: a lényege, hogy nemzetközi kötelezettség miatt a Magyarország légterében repülő – áthaladó, érkező és induló – járatok után a légitársaságok által fizetett útvonalhasználati egységdíj 45,45 euróról 33,77 euróra csökkenhet január 1-től.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.