Véget ért a kormányinfó
Véget ér a közvetítésünk is.
Véget ér a közvetítésünk is.
Oktatóként vagy szakértőként, mondta Gulyás, aki szerint kellően nagyvonalú a leépítés módja.
A Mediaworks "újságírója" az ellenzéki pártfinanszírozás és az európai parlamenti korrupciós botrány összefüggéseiről kérdezett annak apropóján, hogy 2020-ban Karácsony Gergely és akkori tanácsadója Korányi Dávid részt vett egy találkozón, amin Eva Kaili, az EP korrupcióval vádolt alelnöke is jelen volt. Gulyás, aki az imént még Völner Pál ártatlanságának vélelmére hivatkozva utasította vissza még azt is, hogy az Igazságügyi Minisztériumban esetleg belső vizsgálatot folytassanak a politikai felelősség felderítésére, válaszában kvázi bűnözőnek nevezte Korányi Dávidot, és titkosszolgálati vizsgálatot is szükségesnek érzett a kérdésben.
Ezt arra mondta, hogy Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója korábban arról beszélt, aki a médiát uralja, az uralja az országot is. Gulyás szerint ez kiváló gondolat, de Magyarországon nem értelmezhető, annyira szabad a média.
A Riporterek Határok Nélkül legutóbbi ranglistája szerint Magyarország a „problematikus” kategóriába tartozik sajtószabadság szempontjából. Amikor másfél éve Orbán Viktor Facebook-videóban akarta bizonyítani a sajtószabadság virágzását, 19 megyei lap szó szerint ugyanazzal a szöveggel számolt be róla.
Gulyás eredménynek tartja, hogy az átlagbérhez kötötték a fizetéseket.
Nem gondolja, hogy rossz üzenete van annak, hogy a politikusok fizetése emelkedik emiatt, a közszférában és a tanároknál pedig nincs béremelés? - kérdezte a Telex, mire Gulyás ismét baloldalazni kezdett. A Telex munkatársa erre ismét a magas inflációt hozta fel, de Gulyás csak megismételte, hogy elviekben helyes az átlagbérhez kötni a politikusi fizetéseket.
A Telex kérdésére elismerte, hogy kommunikálhattak volna jobban, de a kiemelt beruházásról szóló döntéssel nem hibáztak.
Mind a kilencezer. Ebbe beleérti azt is, ha például Nagyváradról érkeznek majd munkavállalók.
Gulyás Gergely nehezen követhető körkörös magyarázatokba kezdett arról, hogy hogyan nem szolgálja Oroszország érdekeit az a magyar álláspont, hogy azonnali tűzszünetre volna szükség Ukrajnában. Ez ugyanis logikusan azzal járna, hogy több százezer orosz katona marad Ukrajna megszállt területein. Gulyás ez alól azzal próbált kibújni, hogy Magyarország olyan tűzszünetet támogat, amit Ukrajna akar. Hogy hogyan lehetne elérni az orosz csapatok távozását, már egyáltalán nem tudott választ adni.
"Azért nem, mert az idősebbek még emlékeznek a Gyurcsány-kormányok ezzel kapcsolatos ámokfutására". Azzal érvelt, hogy az áfacsökkentést benyelnék a kereskedők. "Ezen logika alapján sosem lehet áfát csökkenteni" - vetette fel a Telex, amire Gulyás közölte, hogy "áfát csökkenteni lehet, csak nem helyes".
"Miért nem lehet belső vizsgálatot lefolytatni az Igazságügyi Minisztériumon belül" - kérdezte a Völner-ügy kapcsán a Telex. Gulyás az ártatlanság vélelmére hivatkozott, mert szerinte Völner elítéléséig el se lehet indítani egy ilyen vizsgálatot. A Telex tovább próbálkozott, hogy talán nem feltétlenül csak jogi, hanem politikai felelősség is felmerül. Erre Gulyás azt mondta, hogy politikai felelősséget nem nyomozók vizsgálnak. A kérdés nem is erre vonatkozott, ezért a Telex harmadjára is megismételte, de Gulyás megint kitáncolt a válasz elől.
- kérdezte a Blikk, mire Gulyás azt mondta, szerinte sosem találkoztak négyszemközt, és máskor sem hangzott el semmi rendkívüli.
A HVG felvetette azt is, hogy Debrecenben aktuálisan inkább munkaerőhiány, mint fölösleg van, ezért valószínű, hogy - miként a gödi akkumulátorgyár esetén is - a munkaerőigényt vendégmunkásokkal kell majd fedezni. Gulyás szerint ez nem biztos, mert akár még oda is költözhetnek emberek Debrecenbe - szerinte a kiemelt budapesti agglomerációs település, az elmúlt években rohamosan növekvő népességű Göd esetén máshogy van.
Gulyás szeretné, ha a mostani szabályozás maradna, mondta a hvg.hu kérdésére.
Gulyás a fenti kijelentéssel igyekezett eloszlatni az igazságügyi miniszter felelősségét abban, hogy vagy nem cselekedett, vagy nem is tudott arról, amit minisztériumában főosztályvezetői szinten tárgyaltak, hogy a végrehajtók egy része korrupcióval szerezte meg a kinevezését. Gulyás szerint ez nem a miniszter felelőssége, mert Völner Pált nem ő választotta államtitkárának.