Sok egyéb mellett a K. Endre kegyelmi ügyét felkaroló Balog Zoltán Magyarország rendkívüli és meghatalmazott nagykövete is. Csárdi Antal LMP-s képviselő azt próbálta megtudni Szijjártó Péter külügyminisztertől, hogy
Szijjártó helyett a kérdésre Magyar Levente államtitkár válaszolt, vagyis egészen pontosan az ő aláírása szerepel a válasznak szánt levélen.
Ebben annyi áll:
„A rendkívüli és meghatalmazott nagyköveti rang adományozása, illetve visszavonása a köztársasági elnök jogköre.”
Ami tény. Balogot ugyanakkor Szijjártó Péter javasolta 2019-ben rendkívüli és meghatalmazott nagykövetnek. Balog nagykövetként először Izraelben képviselte az Orbán-kormányt, a miniszterelnöktől kapott megbízatása egyébként arra is szólt, hogy olyan helyeken is próbálja elmagyarázni, mit miért tesznek, ahol az esetleges konfliktusok miatt a hivatalos politikai kommunikáció nem működött. Balog 2019-ben fontosnak tartotta jelezni, hogy nem halmozza a „jól fizető állami állásokat”, nagyköveti megbízatásért például nem kap díjazást, bár az útiköltségét megtéríti a kormány.
Korábban az is csak Csárdi többszöri érdeklődésre kiderült ki, hogy Balog diplomata útlevele továbbra is érvényes. Azt egyébként - szemben a nagyköveti címmel - Szijjártó is visszavonhatja, ahogy tette azt a Bentleyével gyorshajtó Csiki Sör tulajdonosa ügyében.
A címhalmozó Balogot a kegyelmi botrányban játszott szerepe miatt érték már fájdalmas veszteségek. Ha nem is könnyen, de végül lemondott a magyarországi református egyház vezetéséről, ugyanakkor püspök maradt, tiltakozásokat kiváltva ezzel.
Távozott