Újra Németh Angéla lesz a XV. kerület polgármestere
A mostani fordulóban a DK és a Momentum közti feszült légkörű tárgyalási sorozat végén megint Németh Angéla lett a közös jelölt, és meg is nyerte a választást.
- Link másolása
- X (Twitter)
- Tumblr
A mostani fordulóban a DK és a Momentum közti feszült légkörű tárgyalási sorozat végén megint Németh Angéla lett a közös jelölt, és meg is nyerte a választást.
Az ember azt gondolná, hogy azt a Szolnokot, ahol a szegedi Botka László édesanyja is volt polgármester, nem lehet egy fideszes fellegvárnak tekinteni. Pedig 1991-től mostanáig Botka Lajosné (Botka László édesanyja) négyéves ciklusát leszámítva csak fideszes polgármestere volt a városnak. Most a baloldali összefogás jelöltje, Györfi Mihály lett Szolnok polgármestere.
Nem lesz váltás Erzsébetvárosban, Niedermüller Péter nyerte a polgármesterválasztást.
87,08 százalékos feldolgozottságnál
Az I. kerületben a fideszes Böröcz László 200 szavazattal vezet 62,5 százalékos feldolgozottságnál, ha nyer, az ellenzék bukik egy kerületet. A 3. kerületben az ellenzéki Kiss László vezet 5000 szavazattal, de még 84 százalék alatt áll a feldolgozottság. A 14. kerületben a momentumos Rózsa András 94,67 százalékos feldolgozottságnál 36,6 százalékon áll, a fideszes Borbély Ádám 32,1 százalékon. A többi kerületben így alakult a szavazás:
Így hallgatták Orbán Viktor bent elmondott beszédét odakint:
„Mire az eredmény megjön a végén ugyan mi beszélni fogunk, de senki nem lesz aki hallgasson bennünket” – indokolta Orbán Viktor, hogy miért most tartja a beszédét a Fidesz eredményváróján. Megköszönte mindenkinek, aki részt vett a választásokon, „a demokrácia köszöni szépen, jól van!”.
„Kelemen Hunorékat innen is üdvözöljük!” – gratulált az RMDSZ-nek, amely elérte az 5 százalékos bejutási küszöböt.
„A mai napon két választást tartottak, mind a kettőt megnyertük” – mondta Orbán, mire megtapsolták. Elmondta, hogy az ország összes vármegyei közgyűlését megnyerték. „Elvesztettünk három megyei jogú várost, és megnyertünk négy megyei jogú várost. Összességében ebből is jól jöttünk ki”.
Budapestről azt mondta, hogy itt még várni kell, de biztosra mondhatják, hogy „Alexandrának igaza volt” , és a visszalépés segíthet ahhoz, hogy új főpolgármester legyen Budapesten.
Az EP-választásról azt mondta, hogy az „emberek világosan megüzenték, hogy békét akarnak”. Szerinte megerősítését kapott „a békepárti kormányzati politikát”. Megígérte, hogy a felhatalmazással kettőzött erővel fognak küzdeni, hogy Magyarországot kívül tartsák a háborún. A választás eredményét távirati stílusban küldi Brüsszelnek: „Migráció STOP. Gender STOP. Háború STOP. Soros STOP.”
Szerinte fontos tanulsága a választásnak, hogy a magyarok megmutatták, hogy „akik brüsszelben a hazájuk ellen fordulnak, azokat meg fogják büntetni”. Végezetül megköszönte az aktivisták munkáját.
A dunántúli nagyvárosok egyenlő számban választottak kormánypárti és ellenzéki polgármestert, a Fidesz-KDNP Kelet-Magyarországon tarolt.
Pont nem hallották, amikor Orbán Viktor azt mondta, éppen a párizsi olimpia évében írták ki a történelemből a Momentumot.
Itt még várják az eredményeket, bár Hajnal Miklós már távozott a helyszínről. Hajnal 1 előtt beszédet mond Donáth Anna.
82,94 százalékos feldolgozottságnál a különbség körülbelül 895 szavazat:
Pillanatkép Karácsony eredményvárójáról:
Szoros versenyben Pintér Bence lett Győr polgármestere. A városban izgalmas volt a választási kampány, hiszen a fideszes Dézsi Csaba András ellen elindult az ex-fideszes Borkai Zsolt is, aki a szexbotránya után a 2019-es választást épphogy megnyerte, majd kilépett a Fideszből és lemondott. Az időközi választást Dézsi simán behúzta. Hiába indult Borkai, a mérések szerint nem ő volt a legerősebb kihívója, hanem Pintér Bence újságíró, akit Dézsi a munkája miatt ellenségnek kiáltott ki.
Ughy Attilát legyőzve Szaniszló Sándor marad a XVIII. kerület polgármestere. Szaniszló 2019-ben győzte le a kormánypárti Ughyt, aki 2010 óta vezette a kerületet.
79,54 százalékos feldolgozottság mellett
Ez nagyjából 1100 szavazatot jelent.
Zuglóban verte meg a regnáló polgármestert, Horváth Csabát.
Bedő Dávid azzal vezette fel a bejelentést, hogy 2019-ben elindítottak egy folyamatot, mikor elkezdték kitakarítani Zugló korrupt vezetését. 2022-ben Hadházy Ákos nyert egyéniben (a korrupcióval vádolt Tóth Csabát kiütve), most pedig Rózsa András győzőtt.
Közben kiderült, Pintér Bence nyert Győrben, ezt is gyorsan be akarják jelenteni, hiszen őt támogatta a Momentum is. Bedő szerint ez nagy öröm „az egész ország számára.”
A lengyel kormánypárt lenyomta Orbán régi szövetségesét, a vége egész sima lett. Az utolsó két hét lehetett a döntő, a budapesti luxuslakásban bujkáló energiavezér ügye is tényező lehetett a választóknak.