Micsoda nap volt!
Két éremmel, köztük egy arannyal búcsúzunk a szombattól. Köszönjük az egész napos figyelmet!
Két éremmel, köztük egy arannyal búcsúzunk a szombattól. Köszönjük az egész napos figyelmet!
Bár a magyar csapat kikapott ma Ausztráliától, a szerbek 15-8-ra megverték a franciákat, így bebiztosították Magyarország továbbjutását. Négy forduló után Spanyolországnak 12, Ausztráliának 9, Magyarországnak és Szerbiának 6-6, Franciaországnak 3, Japánnak pedig 0 pontja van.
A magyar csapat hétfőn Szerbia ellen játssza utolsó csoportmeccsét. A tét a csoport harmadik helye lesz.
A norvég Markus Rooth nyerte a legkomplexebb atlétikai számot. Rooth rúdugrásban az egyéni legjobbját is megjavította, végül 8796 ponttal zárta a versenyt. Ez egyben új országos rekord.
Rooth 104 év után az első norvég lett, aki megnyerte a tízpróbát. Az 1920-as antwerpeni olimpiát Helge Lovland győzött. Azóta a norvégok még érmet sem szereztek a versenyszámban.
Az ezüstöt a német Leo Neugebauer szerezte meg 8748 ponttal, a bronzot pedig a grenadai Lindon Victor gyűjtötte be 8711 ponttal.
Katie Ledecky a 800 méteres gyorsúszást is megnyerte, így már 9 aranyérme van az olimpiákról. Mellette pedig van 4 ezüstérme és 1 bronzérme is. Ezzel a valaha volt második legeredményesebb női sportoló, csak a szovjet tornász Larissza Latinyina előzi meg. Ledecky ráadásul még csak 27 éves, akár a Los Angeles-i olimpián is ott lehet.
Egészen elképesztő eredménylistájából az aranyérmeket külön is felsoroljuk, hogy látszódjon, milyen brutális a teljesítménye:
Saint Lucia fővárosában, Castriesben többen egy kivetítőn nézték a női 100 méteres sprint döntőjét, ahol Julien Alfred megverte a világbajnoki címvédő amerikai Sha'Carri Richardsont.
A Saint Luciai Julien Alfred 10,72 másodperces idővel győzött a 100 méteres síkfutás döntőjében. Az amerikai világbajnoki címvédő, Sha’Carri Richardson lett a második, honfitársa, Melissa Jefferson pedig a harmadik.
Alfred hazája első olimpiai érmét nyerte meg. Az 1987-ben alapított karibi szigetország 1996 óta vesz részt az olimpiákon.
A versenyszám kétszeres olimpiai bajnoka, a jamaikai Shelly-Ann Fraser-Pryce ezúttal nem volt ott a döntőben, nagy meglepetésre az elődöntőre sem állt ki. Valószínűleg kiújult korábbi sérülése.
Habár végig Dél-Korea volt előnyben, Olga Harlan az utolsó asszóban visszahozta az ukránokat. Olimpiai bajnok Ukrajna női kardvívó-csapata.