Ezüstérmes a Nádas Bence és Tótka Sándor férfi kajak kettes

augusztus 09., 13:40

Izgalmas versenyben ezüstérmet nyert a Nádas Bence-Tótka Sándor egység a férfi kajak kettesek 500 méteres versenyében.

photo_camera Fotó: Kovács Tamás/MTI/MTVA

Nádas és Tótka jól rajtolt, a németek és az ausztrálok után harmadikok voltak 250 méternél. Tótkáék ezután megindították a hajrát, az utolsó 100 méteren méterről méterre változott a sorrend.

A németek viszonylag simán nyertek, a magyar párosnak végül sikerült megelőznie az ausztrálokat, így a második helyen végeztek.

A B-döntőben Kopasz Bálint és Varga Ádám spórolósan a hetedik lett, a fő számuk a szombati 1000 méter. Magyar szempontból sikeres a péntek, 10 kilométeres nyíltvízi úszásban Rasovszky Kristóf arany-, Betlehem Dávid bronzérmet szerzett, a női kajak párosok 500 méteres számában pedig mindkét magyar hajó dobogós lett.