Konkoly Zsófia 200 méteres vegyesúszásban is paralimpiai aranyat szerzett

szeptember 05., 19:52

Az úszó Konkoly Zsófia aranyérmet szerzett az S9-es sérültségi kategória 200 méter vegyes számában a paralimpián, ez már a második aranya Párizsban.

A 22 éves pécsi versenyző - aki egy hete 400 gyorson is nyert – a délelőtti előfutamokból a legjobb idővel került az esti döntőbe, amiben nagy csatát vívott a Tokióban mögötte harmadik spanyol Nuria Marques Sotóval, de végül 0,88 mp-cel ő volt a gyorsabb.

Konkoly Zsófia – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – a pályafutása harmadik paralimpiáján a hatodik érmét szerezte: eddig 3 arany, 2 ezüst és 1 bronz a mérlege. Párizsban övé a hetedik magyar érem és az első után a harmadik arany is.

Konkoly Zsófia a tokiói paralimpián 2021. szeptember 2-án.
photo_camera Konkoly Zsófia a tokiói paralimpián 2021. szeptember 2-án. Fotó: Kota Kawasaki/The Yomiuri Shimbun via AFP

Két másik érem is volt ma: az úszó Pap Bianka az S10-es sérültségi kategória 400 méter gyors számában lett harmadik, míg az asztaliteniszező Pálos Péter az MS11-es kategóriában szerzett bronzérmet. (MTI)