Budapest születésnapján – Pest, Buda és Óbuda egyesítésének 151. évfordulóján – Karácsony Gergely főpolgármester átadta a Budapestért-díjakat, a Pro Urbe Budapest-díjakat és a díszpolgári címeket a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban. Az elismeréseket Budapest Főváros Önkormányzata azoknak adományozta, akik a főváros életében jelentős, meghatározó szerepet töltenek be, kiemelkedő teljesítményükkel Magyarországnak, Budapestnek dicsőséget szereztek.
Bródy János zeneszerző, szövegíró, előadóművész a hazai zenei életet évtizedek óta meghatározó, kiemelkedő művészi tevékenységéért, a magyar nyelvű beatzene megteremtésében szerzett elévülhetetlen érdemeiért kapta meg a címet.
Daróczi Ágnes kultúraszervező a hazai cigányság meghatározó alakjaként nyújtott kiemelkedő művészi és kutatói munkásságáért, a romák érdekképviseletében betöltött szerepéért kapott díszpolgári címet.
Korniss Péter fotográfus a dokumentarista fényképészetben nyújtott egyedülálló művészi teljesítményéért, a magyar fotóművészetben több évtizede kivételes helyet elfoglaló életművéért kapott díszpolgári címet.
Díszpolgári címet kapott Pogány Judit, a Nemzet Színésze, Kossuth-, Jászai Mari- és Hazám-díjas színművész, érdemes művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja a rendkívül gazdag művészi életpályájáért, az őszinte, hétköznapi ember alakját tökéletesen megjelenítő, emlékezetes színészi alakításaiért.
Török András várostörténész Budapest kulturális és épített örökségének megőrzése és népszerűsítése érdekében végzett sokrétű tevékenysége, a főváros iránti rajongása, sajátos írói stílusa elismeréseként részesült díszpolgári címben.
Zoboki Gábor Kossuth- és Ybl-díjas építész, egyetemi tanár Budapest épített örökségének innovatív, adaptív szemléletű megújítása érdekében végzett tevékenységéért, valamint a hazai kortárs építészetben betöltött, nemzetközi szinten is elismert szakmai munkásságáért díszpolgári címet kapott.
Posztumusz díszpolgári elismerést kapott Benedek Miklós, a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, színházi rendező, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, klasszikus és modern, színpadi és filmes szerepekben nyújtott emlékezetes alakításai, fanyar humora, összetéveszthetetlen stílusa, valamint az édes-bús, századeleji hangulatot idéző Budapest Orfeum létrehozásában végzett tevékenysége elismeréseként.
Posztumusz díszpolgári címet kapott Tompos Kátya Jászai Mari- és Junior Prima Díjas előadóművész. Sokszínű, különféle stílusban és műfajban nyújtott, emlékezetes színészi és zenei alakításaiért, a magyar költészet és zene népszerűsítésében vállalt elkötelezett tevékenysége elismeréseként. Rövid lefolyású ritka betegségben halt meg májusban.