Lehet, hogy új bizonyíték került elő egy 53 évvel ezelőtti, hírhedt és mindmáig megoldatlan repülőgépes rablásban

bűnügy
2024 november 27., 15:14

Egy Dan Grynder nevű youtube-er azt állítja, megtalálta az ejtőernyőt, amellyel 1971-ben egy máig ismeretlen férfi végrehajtotta Amerika egyik leghírhedtebb rablását.

link Forrás

A bűntényről akkor írtunk utoljára, amikor 2016-ban az FBI 45 év után felfüggesztette a nyomozást.

Akkor azt írtuk, az FBI szerint ez volt minden idők egyik legmegterhelőbb nyomozása, mégsem találtak semmilyen nyomot az elkövetőhöz, még a kilétét sem sikerült megtudni. A nyomozásban D.B. Coopernek nevezték el.

A rablás 1971. november 24-én történt, amikor a Northwest Airlines Portlandből Seattle-be tartó járatán egy férfi azt mondta egy légiutas-kísérőnek, hogy bomba van a táskájában. A gép landolása után 200 ezer dollárt és négy ejtőernyőt követelt, és azt, hogy a gép vigye el Mexikóba. Megkapta, majd a gépből menet közben kiugrott Washington állam délnyugati részén. Soha nem találták meg, sőt, még a személyazonosságát sem tudták megállapítani.

Dan Grynder most egy Észak-Karolinai ingatlanon talált egy módosított ejtőernyőt, amivel végrehajthatták az ugrást. Az ingatlan egy, a nyomozásban korábban gyanúsítottként felmerült férfi, Richard McCoy Jr. családjáé.

McCoy azért került a nyomozók látókörébe ebben az ügyben, mert 1972-ben végrehajtott egy, a rejtélyes 1971-eshez hasonló bűntényt, ejtőernyővel ugrott ki egy gépből, miután félmillió dollárt zsákmányolt. A férfi két évvel később tűzharcban halt meg, miközben szökni próbált a börtönből.

McCoy gyerekei szerint is az apjuk lehetett az ismeretlen tettes 1971-ben.

Dan Grynder az ejtőernyőt még 2022-ben találta. Állítása szerint miután erről posztolt, 2023-ban az FBI berendelte őt, és elkérték tőle az ejtőernyőt, majd házkutatást tartottak az érintett ingatlanban.

Ahhoz, hogy bizonyítani lehessen a dolgot, exhumálni kellene McCoy holttestét, hogy DNS-mintát vegyenek belőle, és összehasonlítsák az egykor a repülőgépről vett mintákkal. Az FBI egyelőre nem közölt semmit az ügyről, honlapjukon továbbra is a 2016-os közleményük érhető el.

(Axios, Independent, Cowboy State Daily)