Módosította volna a házszabályt két LMP-s képviselő (Ungár Péter és Kanász-Nagy Máté) annak érdekében, hogy Csárdi Antal januári kilépésével ne szűnjön meg a képviselőcsoport. (Csárdi október közölte, hogy kilép az LMP-ből és a frakcióból is, mert egyértelmű bizonyítékot látott arra, hogy még mielőtt a párt döntött volna a Vitézy-projektről, egyeztetések zajlottak Rogán Antal és Ungár Péter között.)
A főszabály az, hogy képviselőcsoportot legalább öt képviselő alakíthat. Csárdi nélkül azonban csak négyen maradnak.
Lenne ugyanakkor lehetőség háromemberes frakcióra is, mégpedig így:
Képviselőcsoportot alkothat az ugyanazon párthoz tartozó legalább három képviselő akkor is, ha mandátumukat ugyanazon önálló országos pártlistáról szerezték.
A probléma az LMP szempontjából itt az, hogy nem önálló pártlistáról szerezték a mandátumukat, hanem közös ellenzéki listáról. Ezért Ungárék törölték volna az önálló szót a szabályból.
A parlament igazságügyi bizottságban múlt héten átment az LMP-frakciót megmentő módosító, fideszes támogató szavazatokkal. Most viszont a törvényalkotási bizottságban is szavaztak róla, és itt már nem szavazták meg a kormánypártiak. Az indoklásuk szerint azért, mert múlt héten rossz gombot nyomtak meg.
Amikor eljutott hozzá az erről szóló bizonyíték, azonnal eldöntötte, hogy távozik az LMP-ből, mondta a 444-nek. Csárdi Antal állítása szerint Ungár Péter sem tagadta, hogy volt ilyen egyeztetés. Ungár Pétert is elértük, aki a többi között azt mondta, Csárdi korábban is kiléphetett volna, ha gondot okoz számára a visszalépés.
Csárdi Antal arra hivatkozva lépett ki az LMP-ből, hogy nemrég bizonyítékot látott arra, Rogán, Ungár és Vitézy egyeztettek. Toroczkai László emelte a tétet, mikor arról írt, Vitézy a Fidesz (Rogán Antal) jelöltje volt, és a hozzájuk érkező információ szerint 500 millióval támogatták a kampányát.