Alsógatyában csapta ránk az ajtót a politikai gengszterizmus atyja

A Fidesz nem most éli legnagyobb válságát, noha túl vannak egy kegyelmi ügyön, a gazdaság bajban, Magyar Péter pedig egyes mérések szerint már beérte őket.

A legnagyobb slamasztikába pontosan 10 éve kerültek Orbánék, amikor egyik napról a másikra elveszítették a médiájukat és a pénzügyi hátországuk jelentős részét. 2015. február 6-án Simicska Lajos médiabirodalmának vezetői közleményt adtak ki, amiben elvi okokra hivatkozva felmondtak a nagy hatalmú oligarchának.

Simicska, aki évtizedek óta nem nyilatkozott senkinek, akkor hirtelen minden újságírónak felvette a telefont, és válogatott szidalmakat szórt barátjára és szövetségesére, Orbán Viktorra. Ez volt a G-nap, ezzel indult a nagy Simicska–Orbán-belháború. Az évfordulón a bukott oligarcha nyomába eredtünk.

Legfrissebb videóink

Tisztítótűz és vagyonvisszaszerzés – Magyar Péter a 444-en

Miután a parlamentben jelentette be a Tisztítótűz művelet elindítását, a miniszterelnök élőben válaszol kérdéseinkre.

plankog, Czinkóczi Sándor, Botos Tamás, Kristóf Balázs
POLITIKA

Magyar Péter: Nem szoktak unalmasak lenni ezek az ülések, nem érdemes kimenni kávézni

„Résen kell lenni” – Magyar Péter szerint erre figyelmezették a régi motorosnak számító uniós vezetők az első EU-csúcsa előtt. Az új miniszterelnök azt ígérte, hogy bármilyen hosszú is lesz az éjszaka, nem fog kimenni kávézni.

Kiss Bence, plankog, Jelinek Anna
video

Orbán: Ne induljon ki abból, hogy az emberek mit mondanak az egészségügyről, jobb, ha a tényeket nézzük!

Bánja-e, hogy a nagy víziók helyett nem fordított nagyobb figyelmet a rábízott államra inkább? – kérdeztük a volt miniszterelnököt Brüsszelben. Szerinte el kell dönteni, hogy házmester vagy miniszterelnök az ember.

Kiss Bence, plankog, Jelinek Anna
video

KOGNITÍV megújulás és DISSZONANCIA a Fidesz kongresszusán

A vereség óta jóval készségesebben nyilatkoznak a fideszesek, mint korábban. Megpróbáltuk megtudni, mi van az Orbán-korszakon túl.

Kovács Bendegúz, Czinkóczi Sándor
video

Vitézy Dávid a 444-nek: A kormányzati működés nyomokban sem emlékeztet az előzőre

Az én dolgom, hogy ne történhessen olyan, hogy Magyarország amiatt bukik egy eurocentet is, mert valamilyen döntést nem hoztunk meg időben – mondta első miniszteri nagyinterjújában Vitézy Dávid. A közlekedési és beruházási miniszter kijelentette, felperzselt földet örökölt Lázár Jánostól.

plankog, Kovács Bendegúz, Molnár Kristóf, Botos Tamás
video