A Dinasztia című film, ami bemutatta Orbán Viktor környezetének mesébe illő meggazdagodását, már 4 millió megtekintés felett jár, amivel ez lett a valaha készült legnézettebb magyar közéleti videó.
Eltelt egy év, és elkészült a folytatás: A csapda, ami mérlegre teszi az Orbán-rendszer elmúlt 16 évét. A gazdaságon és a közszolgáltatásokon keresztül mutatja be, hogy mit ígértek másfél évtizede, és abból mi valósult meg.
Hogyan használták fel azt az évszázados viszonylatban is példátlan lehetőséget, amit az EU-s támogatások nyújtottak?
A stúdióban a Direkt36 két újságírója: Marton Kamilla és Pethő András
A Csapda alkotói: rendező: Fuchs Máté, a rendező munkatársa: Bíró Bálint, forgatókönyvíró: Pethő András, Bíró Bálint, Fuchs Máté, operatőr: Bíró Bálint, Dobray Máté, Domokos Balázs, Fuchs Máté, Székely Róbert, producer: Nádori Péter, Pethő András szerkesztő: Galavits Patrik, Marton Kamilla, Pethő András, Szőke Dániel, vágó: Rudas Marianna animációs art director: Ásmány Zoltán, animáció: Debreczeni Zoltán, Simon Jozsó colorist: Salma Levente, helyszíni hang: Bíró Bálint hangutómunka: Balogh Péter, zene: Bartha Márk, narrátor: Kurta Niké vágóasszisztens: Pusztai Norbert, utómunka-koordinátor: Tóth-Justh Barnabás, jogi szakértő: Dr. Bodrogi Bea, produkciós asszisztens: Dunai-Kovács Anna
A műsor podcast formában is meghallgatható:
Miután a parlamentben jelentette be a Tisztítótűz művelet elindítását, a miniszterelnök élőben válaszol kérdéseinkre.
„Résen kell lenni” – Magyar Péter szerint erre figyelmezették a régi motorosnak számító uniós vezetők az első EU-csúcsa előtt. Az új miniszterelnök azt ígérte, hogy bármilyen hosszú is lesz az éjszaka, nem fog kimenni kávézni.
Bánja-e, hogy a nagy víziók helyett nem fordított nagyobb figyelmet a rábízott államra inkább? – kérdeztük a volt miniszterelnököt Brüsszelben. Szerinte el kell dönteni, hogy házmester vagy miniszterelnök az ember.
A vereség óta jóval készségesebben nyilatkoznak a fideszesek, mint korábban. Megpróbáltuk megtudni, mi van az Orbán-korszakon túl.
Az én dolgom, hogy ne történhessen olyan, hogy Magyarország amiatt bukik egy eurocentet is, mert valamilyen döntést nem hoztunk meg időben – mondta első miniszteri nagyinterjújában Vitézy Dávid. A közlekedési és beruházási miniszter kijelentette, felperzselt földet örökölt Lázár Jánostól.