Kegyelmi pillanat a négyzeten, végre tartós rendszert alapíthatunk. Kitalálhatjuk, hogyan akarjuk berendezni az életünket. Kiszorítani az oroszokat, megnevezni a bűnösöket, új alkotmányt. Beszélgetés a rendszeralapítás nehézségeiről.
Az interjú meghallgatható podcast formátumban is:
A nyolcvanas-kilencvenes években csúcsra került magyar elit csődöt mondott, és a politikával együtt földbe állt. A politikusok improvizálnak, az ország leszakadó pályán. De van remény: nemzetközi szinten is jelentős teljesítményekre képes magyar üzletembereknek és értelmiségieknek kell újjáépíteniük az elit hitelét.
A most vagyonhoz juttatott „nemzeti tőkésosztály” ugyanabban a cipőben jár, mint a privatizáció posztkommunista nyertesei. Nem is merik itthon tartani a pénzüket. Tudják, hogy az új hatalom mindig újraosztja a lapokat. Hogy lesz ennek vége?
Hétfő óta nem kell a NER hazug és cinikus politikai valóságának árnyékában élnünk, visszakaptuk azt az esélyt, hogy közösen próbáljunk értelmet adni a világnak. Ugyanott vagyunk mint 1990-ben és 2010-ben. Újra kísérletet tehetünk a magyar demokratikus kultúra megteremtésére.
A Fidesz rendszere éppúgy külföldi forrásokból finanszírozza magát, mint Trianon óta szinte minden hazai rezsimépítési kísérlet. Ha elapadnak a források, akkor összedől. És 2018-ig elapadhatnak.
A vereség óta jóval készségesebben nyilatkoznak a fideszesek, mint korábban. Megpróbáltuk megtudni, mi van az Orbán-korszakon túl.
Az én dolgom, hogy ne történhessen olyan, hogy Magyarország amiatt bukik egy eurocentet is, mert valamilyen döntést nem hoztunk meg időben – mondta első miniszteri nagyinterjújában Vitézy Dávid. A közlekedési és beruházási miniszter kijelentette, felperzselt földet örökölt Lázár Jánostól.
A gyermekvédelmi vita legerősebb pillanatai a parlamentben.
Sulyok Tamásért tüntettek vasárnap: Huth Gergely mérges kishörcsögnek nevezte Magyar Pétert, Pócs János elmondta, a Fidesz „az ördöggel is cimborálni fog, hogy megőrizze a demokráciát”, Havasi Bertalan pedig amiatt szomorkodott, hogy a hírhamisításról elhíresült Papp Dániel lemondott.
Le kell mondania a köztársasági elnöknek? Magyar Péter szerint egyértelműen igen, mi viszont kíváncsiak voltunk arra, mit gondolnak erről az emberek, és egyáltalán mostanra megjegyezték-e, hogy ki tölti be ezt a pozíciót.