2 milliárdból 25 milliárdos céget venni: a privát tőke kezdetei

podcast
  • A priváttőke-iparág születése. Hogyan vett a KKR 2 milliárd dollárból egy 25 milliárdos céget?
  • A privát tőke évtizedek óta jelentősen magasabb hozamot termel, mint a tőzsdei befektetők. Amerikában immáron vége az aranykornak, de Európában még mindig tart.
  • Példa egy klasszikus priváttőke-befektetésre Magyarországon.
  • A Saját Tőke az első hazai csatorna, amelyik a professzionális tulajdonlás világával foglalkozik. Kéthetente jelentkező adásainkban körbejárjuk a priváttőke-iparág nemzetközi fejleményeit és a közép-kelet európai vállalatok legérdekesebb sztorijait.
  • Iratkozz fel a Saját Tőke Substack-oldalára, hogy értesülj az új adásokról.
Legfrissebb podcastjaink

Egy privát tőkés soha nem fektetne Elon Musk cégeibe

Miért kevés az olyan sikertörténet Európában, mint a Revolut? A Saját Tőke podcast harmadik adásában Orbán Krisztián és Nagy Tamás beszélgetnek a privát tőke és a kockázati tőke közti különbségekről.

Saját Tőke
podcast

Borízű hang #273: Hiláriusz visszatér – A futballromantika városában virul a fityula [rövid verzió]

Hiláriusz egyre forróbb. 1248 játékos lesz a vébén, abból hárman játszanak Magyarországon. Forradalmi újítások biciklis pisilésben. Dezodorellenes népi kezdeményezés. Rogán hiába metrózik. Horror tücsökárak.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #273: Hiláriusz visszatér – A futballromantika városában virul a fityula

Hiláriusz egyre forróbb. 1248 játékos lesz a vébén, abból hárman játszanak Magyarországon. Forradalmi újítások biciklis pisilésben. Dezodorellenes népi kezdeményezés. Rogán hiába metrózik. Horror tücsökárak.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

A rák én vagyok, de több is vagyok nála

Májusban jelent meg Urfi Péter első könyve, a Sansz, amely egyszerre idézi fel a covid időszakának sokszor már elfeledett történéseit és szól arról, hogy mit is jelent mindaz, amikor az embernél váratlanul agydaganatot diagnosztizálnak. A könyv bemutatóján a szerzővel beszélgettünk.

Ott Anna, Horváth Bence
podcast

Az Orbán-rendszer „nemzeti bajnokai” rosszul és drágán dolgoztak, nem adtak lendületet a gazdaságnak

Orbán 16 év alatt átrendezte a tulajdonviszonyokat a magyar gazdaságban, de ettől semmi sem lett jobb. A magyar vállalatok nem elég termelékenyek, és ez az egyik legfőbb oka a magyar gazdaság stagnálásának. Idiótán használtuk a támogatásokat, nincs tudás, nincs márka, nincs piac. Hogyan tovább?

Uj Péter
gazdaság