37 órás maratoni tárgyalást követően állapodtak meg az Európai Parlamentben. A cél egy olyan jogszabály megalkotása volt, ami a mesterséges intelligenciát emberközpontú fejlődési pályára állítja.
Azt ígérte, megmutatja, kik nézegetik legtöbbet a fiókodat, de egyre többen panaszkodtak arra, hogy kamu statisztikákat gyárt és talán adatokat lop. Aztán a Meta kérésére az Apple hirtelen eltűntette az Appstore-ból.
Ezt akarták megúszni a fizetős modell bejelentésével.
De ha telefonról fizetnél elő, akkor már 13 euró havonta. A Meta így szeretne megfelelni az Európai Unió szabályozásainak.
Lájkokkal gyászolnak a rajongók.
Függőséget generáló algoritmusok, szétdarabolt figyelem, TikTok és Insta reggeltől estig - látványosan sokat romlott a fiatalok mentális egészsége. Mire egyáltalán felmerült, hogy a közösségi médiát szabályozni kellene, generációk nőttek fel a korlátlan hatásai alatt.
A helyieknek ez sem tetszik.
A sztorikra és a Reels videókra írta elő a kronologikus megjelenést a Metának az Európai Bizottság.
Majd bocsánatot kért, hogy nem ÚGY gondolta.
Maximum ezer szóból állhat majd egy bejegyzés.
Havi 6 290 forintért járnak majd az extrák.
A Meta-féle Threadsről még tárgyal az Európai Bizottság, a legszigorúbb adatvédelmi szabályok vonatkoznak rájuk.
Miután hatályba lép az a jogszabály, ami az internetes óriáscégeket arra kötelezi, hogy fizessenek a hírkiadóknak.
A Projekt 92 kódnevű appot a twitter "normális" alternatívájaként reklámozná a Meta, elcsábítva az embereket az Elon Musk által szétzilált platformról.
A Meta zsarolással érné el, hogy ne fogadják el a törvényt, ami után fizetniük kéne a kiadóvállalatoknak.