A Mol - Új Európa Alapítvány a határon túli foci mellett támogat olyan szervezeteket is, amik vagy nem szorulnak rá annyira a pénzre, vagy nem illenek az alapítvány támogatási portfóliójába.
És Schmidt Mária ajánlására egy másik képzőművészeti projektbe is belevágnának, ami másik 20-25 milliárdba kerülne.
A MOL és a magyar állam közös alapítványáról derült ki a 444-hez eljutott dokumentumok alapján, hogy bőkezűen támogatja a külhoni fociakadémiákat. Például a Mészáros Lőrinc által felkarolt eszékit is.
Azért választották, hogy felkavarja az állóvizet.
Tizenkét egyetem került ki az állam kezéből az ingatlanvagyonukkal együtt, de részvényeket, birtokokat és palotákat is kiszerveztek.