Nem ez a kerület első szerződése az érintett céggel, viszont most először volt másik induló is a közbeszerzésen. Igaz, őket kizárták.
Az önkormányzat létrehozott egy céget, ami leszerződött egy alvállalkozóval, ami leszerződött egy másik alvállalkozóval.
A kétmilliárdos vesztegetési ügyben rácsok mögé kerül volt MSZP-s és momentumos pártigazgató, egykori fideszes alpolgármester is.