A mi biztonságunk Európa biztonsága - A The Eastern Frontier Initiative (TEFI) projekt keretében készült anyagaink gyűjteménye
Mi a Tefi?
Az alábbi cikkek a The Eastern Frontier Initiative (TEFI) projekt keretében készültek. A TEFI közép- és kelet-európai független kiadók együttműködéséből jött létre, azzal a céllal, hogy erősítse a régióban a közös gondolkodást és együttműködést az európai biztonságot érintő kérdésekben. A projekt további célja, hogy elősegítse a tudásmegosztást az európai sajtóban és hozzájáruljon egy ellenállóbb európai demokráciához.
A Magyar Jeti Zrt. partnerei a projektben: Gazeta Wyborcza (Lengyelország), SME (Szlovákia), Bellingcat (Hollandia), PressOne (Románia).
A partnerség közös, angol nyelvű honlapja az alábbi linken érhető el: https://easternfrontier.eu/
A TEFI projekt az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg. Az itt szereplő vélemények és állítások a szerző(k) álláspontját tükrözik, és nem feltétlenül egyeznek meg az Európai Unió vagy az Európai Oktatási és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA) hivatalos álláspontjával. Sem az Európai Unió, sem az EACEA nem vonható felelősségre miattuk.
Podcast
Életveszélyes a demokráciára a román példa: orosz műveletekre hivatkoznak, de az elnökválasztás leállításában geopolitikai szempontok és pártérdekek is szerepet játszhattak. Ez politikailag tovább erősítheti a szélsőjobbot, és ezután más országok is külföldi beavatkozásokra mutogatva korlátozhatják a választásokat.
Trump változatos dolgokat mondott már Ukrajnáról és Oroszországról is az elmúlt két és fél évben. Például azt, hogy 24 óra alatt véget vet a háborúnak. Újraválasztásával eljön a megvalósítás ideje, a kérdés már csak az, hogy mit, hogyan és mikor várhatunk a közismerten kiszámíthatatlan régi-új elnöktől.