A kritikusok összességében meglepődtek, leginkább azon, hogy beültek a moziba, és jól érezték magukat. Ugyanis minden előjel rossz volt a Megdönteni Hajnal Tímeát kapcsán. A beharangozók, a trailerek rosszul sikerültek, és a történet is soványnak ígérkezett. Amire viszont senki nem számított, hogy a tipikus 10 -15 évvel korábbi, amerikai vígjátéki toposzokból építkező film szinte végig szórakotatni tud.
Még úgy is, hogy a címszereplő, Osvárt Andrea kifejezetten gyengén játszik. A kritikusok leginkább annak örültek, hogy érdekesek a karakterek, jók a zenék. A kellemesen trágár humor és az ordenáré tahót játszó Szabó Simon meg elviszi a hátán a filmet, megmentve azt a szirupos unalomtól.
Színes, magyar vígjáték, 105 perc, 2014
Rendező: Herczeg Attila, forgatókönyvíró: Csurgó Csaba, zeneszerző: Gulya Róbert, operatőr: Tóth Widamon Máté, producer: Tőzsér Attila, Ferenczi Gábor, vágó: Somogyi Csaba. Szereplők: Osvárt Andrea, Simon Kornél, Szabó Simon, Jordán Adél, Szandtner Anna, Lengyel Tamás, Szandtner Anna. Költségvetés: A Filmalap támogatása: 227 millió forint. Bemutató:2014. február 13.(előzetes)
Osvárt Andrea melleivel feltámadt a magyar vígjáték! És ez nem a szokásos újságírói túlzás, hanem tény: még a legendásan kőszívű kritikusok is nyerítve röhögtek a Megdönteni Hajnal Tímeát néhány jelenetén.
7/10
A Megdönteni Hajnal Tímeát kifejezetten szórakoztató, könnyed kis magyar film.
7/10
A filmnek két igazán nagy erénye biztosan van: nem kényszerít gondolkodásra, ergo pihentet, és nem szerepel benne Csányi Sándor.
5/10
A nem kevés papírízű dialógus mellett számos fárasztó és szellemtelen poén is akad a filmben, s sajnos a vaskos humor időnként vállalhatatlan alpáriságba csúszik
5/10
végre van egy magyar film, amiben némelyik poén igencsak alpári és prosztó, csakhogy ezek olyan szépen simulnak a filmbe bele, mint a címbéli Hajnal Tímea a dögös-vörös estélyibe
6/10
hamisítatlan magyar “báj” is körbelengi, megtalálható benne némi Török Ferences Moszkva tér-utánérzés.
7/10
A természetes párbeszédek mellett a színészi játékra se lehet panaszkodni, ebben a filmben még Kamarás Iván is jó
7/10
Minden percre akad egy jó poén, egy meglepő helyzet. Ki emlékszik már a Nejem, nőm, csajom-ra, vagy az S.O.S szerelemre?
7/10
Egyedül Osvárt Andrea Tímeája lóg ki egy cseppet a sorból, aki otthon, egymagában is olyan mesterkélten mozog, mintha a kifutón lenne.
8/10
Én mindig röhögök, amikor a magyar középosztály elképzeli a magyar középosztályt, a polgári stílt.
6/10
Üdítően vicces például, amikor Simon Kornélt és Lengyel Tamást az emeletről vizeli le Szabó Simon.
7/10
Ami a legjobban meglepett, hogy leginkább tinikomédiákból emelt át részeket: a kötelező önazonos bunkótól kezdve (Amerikai pite - Stifler) a szerencsétlen nyomi srácon át (Így jártam anyátokkal – Ted) a tökéletes nőig (Szüzet Szüntess – Danielle). Egy idő után azonban nagyon disszonánsnak hatott, hogy tulajdonképpen itt felnőtt karakterek idétlenkednek erős altesti humorral kerített tini helyzetekben.
5/10
Már csak az a kérdés, miért erre a filmre kellett 223 milliót áldoznia a Filmalapnak.
5/10
Úgy tűnik, közönségfilmeket illetően is igaz, hogy a magyarok nagyjából tíz év csúszással termelik ki egy-egy tendencia itthoni példányát.
6/10
Lehet nézhető magyar közönségfilmet csinálni Csányi Sándor, Szabó Győző és Fenyő Iván nélkül.
8/10
láthat jó nőket és poénos szex jeleneteket
5/10
tele van trágár, kevésbé trágár, sőt, heyenként már-már meglepően intellektuális párbeszédekkel, amik néhány, elhanyagolható mennyiségű kivételtől eltekintve valóban viccesre sikerültek.
6/10
De akkor mi viszi el mégis a balhét? Azonkívül, hogy maga a hangulat és a karakterek rendben vannak, teljesen nyilvánvalóan az egykori Rojál, azaz Szabó Simon, aki a keményvonalas tahó Bögöcs szerepében abszolút nagyot gurít.
6/10
Büszkék lehetünk: íme itt egy új magyar vígjáték, amely készülhetett volna akár Hollywoodban is!
7/10
Jók például a szereplők, közülük is kiemelkedik Osvárt Andrea, akiről mondjuk azt éppen nehéz elhinni, hogy világhíres topmodell lenne, de ez inkább javára válik: ő tényleg nem egy sztereotípia, hanem egy élő, valódi jócsaj, akitől elakad az ember lélegzete, és egyből vágyakozni kezd utána. A többi szereplő nem igazán tud felnőni mellé.
7/10
Simon Kornél, a Hajnal Tímea főszereplője például nekem egy akkora pozitív meglepetés volt, hogy szabályosan izgatott lettem tőle.
7/10
UPDATE, február 19: Az eddigi 6,5-es átlag 6-ra csúszott vissza a Film.hu és a Nol kritikájának aggregálása után.
A film legnagyobb problémája, hogy a karakterei inkább illenek joghurtreklámba, mint szélesvászonra.
4/10
Ha volna most egy Kabos Gyula, talán több szeretettel nézném Hajnal Tímeát is. De nincs.
3/10
A cikk frissül, ha újabb kritikát veszünk észre. A Rohadt Kritikusok sorozatban eddig megjelent:
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.