Az amerikai katonanőt - még férfiként és Bradley Manningként - 2013-ban ítélték 35 éves börtönbüntetésre többek közt a kémtörvény megsértése miatt, 2021-ig semmiképp nem szabadulhat.
Ő volt az az amerikai katona, aki titkos dokumentumokat, köztük civil áldozatokkal járó amerikai katonai akciókról szóló videofelvételeket juttatott el Julian Assange leleplező szájtjának, a Wikileaksnek.
This is my new twitter account =P
— Chelsea Manning (@xychelsea) 2015. április 3.
Büntetését a Kansas-i Fort Leavenworthban található, vészjósló nevű US Disciplinary Barracks fegyintézetben tölti. Az ítélet részeként az internettől is eltiltották, ennek ellenére kifundálta, hogyan közölhetné gondolatait a külvilággal. Amilyen gyakran lehetősége van rá, felhívja a Twitter-fiókját kezelő Fitzgibbon Mediát és lediktálja nekik a rövid üzeneteket.
Tweeting from prison reqs a lot of effort and using a voice phone to dictate #90sproblems
— Chelsea Manning (@xychelsea) 2015. április 3.
Egyik első üzenetében megköszönte Glen Greenwald újságírónak, az Amnesty Internationalnak és a Free Chelsea Manning kampánynak a támogatást.
Starting with a shout out to the friends who have always stood by me @ggreenwald @amnesty @carwinb @savemanning and so many others #thankyou
— Chelsea Manning (@xychelsea) 2015. április 3.
Egy nap alatt negyvenezer követője lett. (Quartz)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.