Lehetnek meleg vezetők az amerikai cserkészeknél

külföld
2015 július 28., 06:32

A homoszexuális felnőtt vezetőkre és alkalmazottakra vonatkozó tilalmat hétfőn oldotta fel az amerikai fiúcserkészek mozgalma (Boy Scouts of America, BSA). A tagokra vonatkozó tiltást már két éve eltörölték. Van kivétel, a vallási szervezetek által létrehozott cserkészegységek számára lehetővé teszik, hogy maguk döntsenek a homoszexuális felnőtt vezetők ügyében. Az amerikai cserkészszervezeteknek mintegy 70 százaléka áll szoros kapcsolatban vallási csoportokkal, az egységek csaknem felét a katolikus és a mormon egyház, valamint a Déli Baptista Konvenció támogatja.

A változást a BSA 1400 tagú országos igazgatótanácsa hétfőn a jelenlévő tagok 79 százalékának támogatásával hagyta jóvá azt követően, hogy a szervezet végrehajtó bizottsága egyhangúlag megszavazta azt. A 17 tagú vb arra hivatkozva sürgette a tilalom eltörlését, hogy "tengernyi változás történt a melegek jogainak tekintetében".

Az amerikai fiúcserkészek röviddel azt követően nyitották meg soraikat teljesen a melegek előtt, hogy az Egyesült Államok legfelsőbb bírósága júniusban országosan engedélyezte az azonos nemű párok házasságát. Májusban Robert Gates volt védelmi miniszter, a BSA elnöke kijelentette, hogy a cserkészvezetők homoszexualitására vonatkozó kategorikus tilalom "fenntarthatatlan", és változást sürgetett.

Mint minden amerikai ifjúsági szervezeté, a BSA létszáma is csökkent az elmúlt években, a szövetségnek jelenleg mintegy 2 millió 400 ezer fiú és egymillió felnőtt a tagja. A BSA 2013-as, a meleg fiúk befogadására vonatkozó döntése nyomán konzervatív csoportok elszakadtak és Trail Life (a.m.: ösvényélet) USA néven új egyenruhás szervezetet hoztak létre, amelynek ifjúsági és felnőtt tagsága együttesen meghaladja a 25 ezret. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.