14 repülőteret vásárolt meg hétfőn a német Fraport nevű cég (és görög partnere, a Copelouzos nevű energetikai vállalat) a görög államtól.
A repterek népszerű nyaralóhelyeknek számító szigeteken vannak, például Korfun és Szantorinin.
Az üzlet értelmében a vevők 40 évig üzemeltethetik a reptekereket, és ezért 1,2 milliárd eurót fizettek.
A görög kormánynak 2016 végéig összesen 3 milliárd eurót kellene beszednie privatizációból, hogy tartani tudja a kötelezettségeit. Alekszisz Ciprász miniszterelnök januárban leállíttatta a privatizációs programot, erre az EU leállíotta az ország hitelezését, és Görögország nyáron majdnem csődbe ment.
A görög kormány végül elfogadta az eurózóna államainak szigorú feltételeit, Ciprász lemondott, de szeptemberben újra megválasztották miniszterelnöknek.
A reptérbiznisz az egyik szimbóluma volt a görög megszorításoknak, hiszen a vásárló pont egy német cég, és éppen Németország követelte a legszigorúbban, hogy a görögök teljesítsék az előírt megszorításokat és privatizációkat.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.