Nagy-Britannia most fizeti vissza az árát annak, hogy hagyták az egyenlőtlenség megugrását és túl keveset ruháztak be az oktatásba
– mondta a Reutersnek a második legnagyobb svájci bank, a Credit Suisse vezérigazgatója, az elefántcsontparti születésű Tidjane Thiam. A bankár, aki 15 évet élt korábban Londonban, úgy látja, néhol olyan gyermekszegénységgel találkozott a brit fővárosban, amivel egyébként csak Afrikában.
Thiam szerint a briteknek olyan adórendszert kellene elfogadniuk, ami a mostaninál újraelosztóbb, még akkor is ha akkor a gazdagoknak több adót kell fizetniük – most ugyanis rengetegen úgy érzik, kizárják őket a globalizáció előnyeiből.
Tetszett nekem ez a felvonulás szombaton, de a legszívesebben megkérdeztem volna tőlük: hányan fogadnátok el, hogy több adót kelljen fizetni?
– mondta Thiam, aki szerint könnyű tünteti a Brexit ellen, de nehezebb dolog több társadalmi szolidaritást vállalni.
Azt, hogy a Brexit-párti szavazók körében nagyon sokan voltak az alacsony végzettségűek, azzal kommentálta, hogy a Brexit az ár, az oktatásban elszalasztott beruházások miatt fizet a brit elit. (Reuters)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.