Pénteken hivatalosan is megtörtént a bejelentés:
Mészáros Lőrinc tulajdonrészt vásárolt az Opimus Nyrt.-ből.
Ennek a cégnek a tulajdonában van október óta a Mediaworks kiadó. A bejelentés részleteiről itt írtunk, a lényeg, hogy Mészáros, valamint a Konzum Management Kft. (aminek Mészáros szintén résztulajdonosa) vásároltak meg két Opimus-részvénycsomagot, amit két offshore cég adott el február végén.
Mindez persze csak a maga formalitásában újdonság, eddig is számos cikkben foglalkoztunk azzal, hogy az Opimus Mészáros Lőrinchez köthető, és eddig is az ő érdekei szerint vezették.
Egy szempontból mégis érdekes a bejelentés. Miután októberben bezárták a Népszabadságot, és a Mediaworks kiadó az Opimushoz került, sokszor feltették fideszes és kormányközeli szereplőknek a kérdést, tényleg Mészáros Lőrinc áll-e az üzlet mögött.
A Fidesz-kommunikáció pedig egy emberként utasította vissza, minősítette ostobaságnak, bullshitnek és alaptalan szóbeszédnek, hogy Orbán Viktor barátjának köze lenne az üzlethez.
Kósa Lajos októberben azt mondta, az Opimust
Mészáros Lőrinc-közelinek nevezni ostobaság,
hiszen "tőzsdei részvénytársaságként nagyon sok tulajdonosa van, szabadon lehet venni a részvényeit".
Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője decemberben a 168 óra kérdésére ("Orbán Viktor jó barátja, Mészáros Lőrinc vette meg a Népszabadságot. Ez ön szerint véletlen?") ezt mondta:
"Két gazdasági társaság kötött egy üzletet. Ennyi. A többi, a szokásos Mészáros Lőrinc-ezés, nettó bullshit."
Liszkay Gábor, aki októberben a Magyar Idők tulajdonosaként lett a Mediaworks elnök-vezárigazgatója, az RTL Klub Mészáros Lőrincre vonatkozó kérdésére azt válaszolta:
"Egy nyilvánosan működő részvénytársaság, egy tőzsdei cég áll az ügylet mögött."
Maga Mészáros Lőrinc pedig a Borsnak azt nyilatkozta, semmi köze az Opimushoz.