Hosszú Katinka bronzérmes 200 méter pillangón

2017 július 27., 16:40
comments 155

A női 200 méteres pillangóúszás szerda esti elődöntőjében Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána ugyanabban a futamban, egymás melletti pályán magabiztos úszással jutott döntőbe. A lassan kezdő Hosszú 3., a túl gyorsan induló Szilágyi 4. lett a célban, így összességében a 6. és a 7. legjobb idővel kerültek döntőbe.

photo_camera Hosszú Katinka (b) és Szilágyi Liliána a női 200 méteres pillangóúszás elődöntője után a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában Fotó: Illyés Tibor/MTI/MTVA

A döntőben Szilágyi Liliána az egyes, Hosszú Katinka a hetes pályán úszott. Az első 50 méteren másodikként fordult Hosszú, de aztán átvette a vezetést, és 100-nál már egyértelműen vezetett. Szilágyi ekkor utolsó volt. 150-nél Hosszú már a 3. volt, Szilágyi pedig 7.

Végül Hosszú 3. helyen futott be, Szilágyi Liliána pedig 7. lett.

(Hosszú edzőjét, az őrjöngő Shane Tusupot természetesen bevágták az adásba úszás közben, ki lehet pipálni a bingón.)

8. Csou Ji-lin (Kína) 2:07.67
A harmadik helyezett Hosszú Katinka a női 200 méteres pillangóúszás döntője után
photo_camera A harmadik helyezett Hosszú Katinka a női 200 méteres pillangóúszás döntője után Fotó: Illyés Tibor/MTI/MTVA

A 28 éves bajai Hosszú Katinka 2009 és 2013 után harmadszor szerzett vb-érmet ebben a számban, és a mostani vébén a magyar csapat 4. érmét gyűjtötte be: vasárnap a 4x100 méteres gyorsváltó lett harmadik, hétfőn Hosszú védte meg címét 200 méter vegyesen, szerdán pedig Cseh László lett második 200 méter pillangón.

Később Hosszú csapatban 4×200 méter gyorsváltóban Késely Ajnával, Jakabos Zsuzsannával és Verrasztó Evelynnel együtt hatodik lett.