Bár az előző világkiállításra megálmodott Sámándob 2015 óta hánykolódik a világban, de a kormány már eldöntötte, hogy a 2020-as Dubaji Világkiállításra egy olyan pavilonnal nevezünk, ami egy 1828,2 négyzetméteres telken épül meg, és a víz és a fenntarthatóság jegyét hordozó, az országimázs erősítésére szolgáló szimbolikával rendelkezik.
A csütörtöki Magyar közlönyben megjelent kormányhatározat szerint Dubaji Világkiállításon való részvételre 20,9 milliárd forintot szán a kormány, amihez még hozzájön 7,8 milliárd forintnyi illeték és kincstári díj is. Legfeljebb ennyi költségvetési támogatásból kell megvalósítani a pavilont tervezéssel, bontással együtt.
Március elején a parlament kivételes eljárásban fogadta el azt a törvényt, ami lehetővé teszi, a világkiállítás közbeszerzéseinek egyszerűsített és gyorsított lebonyolítását, vagyis a rendkívüli sürgősségre hivatkozva hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás alkalmazhatnak. Minden esetben legalább három ajánlattevőt kell felkérni ajánlattételre, és az ajánlatok értékelési szempontja kizárólag a legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás lehet. Ugyancsak lerövidülnek a projektekkel kapcsolatos közigazgatási hatósági, valamint vámigazgatási eljárások.
A dubaji világkiállítás magyar jelenlétével kapcsolatos teendők irányítója és lebonyolítója a Magyar Turisztikai Ügynökség, amit Rogán Antal minisztériuma felügyel.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.