Az EU-ban messze a magyar kormány költi a legtöbb pénzt sportra és rekreációra

sport
2019 szeptember 23., 18:02

Az Európai Unió tagországai közül az összes állami kiadást tekintve 2017-ben Magyarországon volt a legmagasabb a sportra és a rekreációra szánt kormányzati ráfordítás aránya.

Lakosságarányosan sportra és rekreációra Luxemburg költötte a legtöbbet, Magyarország ezen a listán az uniós országok első harmadában foglal helyet – közölte az EU statisztikai hivatala.

Az Eurostat 2017-es adatait rögzítő jelentése szerint Magyarország összes kormányzati kiadása között 2,5 százalékot fordított sportra és rekreációra. Magyarországot Észtország követi 1,4 százalékkal, majd Luxemburg 1,2 százalékkal.

Az uniós átlag 0,7 százalék, amit Belgium, Dánia, Görögország, Portugália és Szlovénia ért el. Írország, Málta, Szlovákia és az Egyesült Királyság állami kiadásai között is 0,4 százalékot tett ki a sportra és rekreációra szánt összeg. Nem éri el az uniós átlagot Németország, Ausztria és Olaszország mellett Litvánia, és Bulgária. A sor végén Horvátország található 0,2 százalékkal.

A jelentésből kiderül, hogy az unió 28 tagállama 51,3 milliárd eurót költött sportra és rekreációra 2017-ben, az összeg 2004 óta lényegében nem változott.

Az Eurostat adatai szerint a lakosság számára vetítve a vizsgált időszakban sportra és rekreációra Luxemburg költötte a legtöbbet, 492 eurót lakosonként. Luxemburgot Svédország követi 256 euróval, majd Finnország 206 euróval, Hollandia 199 euróval, Dánia 192 euróval, majd Franciaország 183 euróval. A sorban, jelentősen meghaladva az uniós 100 eurós átlagot Magyarország következik, ahol a lakosonként sportra és rekreációra szánt kormányzati kiadás kb. 150 eurót tett ki 2017-ben.

A legkevesebbet, lakosonként 13 eurót Horvátország fordított sportra és rekreációra. Ennél valamivel többet költött Bulgária, ahol ez a kiadás 16 euró volt, Szlovákiában 23 euró, Romániában 25 euró, Litvániában 31 euró, Máltán pedig 32 euró. (MTI)

Kiemelt videóink

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.