Varga Béla volt a Fidesz-KDNP polgármesterjelöltje Szécsényben. Orbán is igyekezett megsegíteni egy kampányfotóval, bár erről mostanra kiderült, hogy inkább átok volt, mint segítség.
Varga Béla úgy lett szécsényi polgármesterjelölt, hogy a várost 2010 óta egy másik fideszes, Stayer László irányította. Stayer újra akart indulni, ebben a helyi KDNP támogatta is, de a helyi Fidesz nem. A vétó oka az volt, hogy a polgármesteri székért a helyi Fidesz elnöke, Varga Béla akart versenyben szállni. Nyílt háborúskodás indult, amiben megszüntették a Stayert támogató helyi KDNP-t is. A vita akkor a Facebookon ért a csúcsára, amikor az eddigi polgármester Stayer és a hozzá hűséges fideszes városi képviselők bejelentették, hogy szolidárisak a felszámolt helyi KDNP-szervezettel, mélységesen elítélik, hogy „meghurcolnak köztiszteletben álló szécsényi embereket, akik hosszú évek óta élvezik a város lakosságának bizalmát”, és kilépnek a Fideszből. A poszt alá odakommentelt az új polgármesterjelölt, Varga Béla is, megköszönve, hogy kiléptek a helyi fideszes képviselők, mert amúgy kizárták volna őket.
Az eddigi polgármester, Layer elindult Vargával szemben függetlenként, és szoros csatában ugyan (45,4 százalék vs. 41,11 százalék), de legyőzte.
Nagyon hasonló volt a helyzet Hatvanban. Ott is fideszes polgármester volt eddig, de a Fidesz nem őt, hanem Gál Erzsébetet indította.
A belső háború röviden (és hosszabban): Szabó Zsolt volt korábban a városban a polgármester és az országgyűlési képviselő is. Miután 2014-ben döntenie kellett neki is a két pozíció között, a parlamentet választotta. Az utóda az alpolgármestere, Horváth Richárd lett, akit Szabó bábuként próbált irányítani, de Horváth szembefordult vele. A pártközpont Szabó mellett állt ki, ejtette Horváthot, és a polgármester helyett Gál Erzsébet lett a Fidesz jelöltje. Rossz döntés volt. A függetlenként elinduló Horváth nagy győzelmet aratott.
Püspökladányban az a Kiss Zsigmond akadályozta meg a Fidesz győzelmét, akit pár éve csak a sátorrúd mentett meg attól, hogy részegen összesen egy kakasfőző fesztiválon. Az akrobatikus jelent egy kicsit visszavette annak idején a karrierjét, a fideszes politikusnak le kellett mondania az alpolgármesteri posztról. 2014-ben függetlenként elindulva is képviselői helyet szerzett a városban, aztán visszadolgozta magát a helyi Fideszbe is, ahol előbb elnök lett, majd a sorozatos botrányokat kihasználva, Dombi Imréné fideszes polgármestert a háttérbe tolva, nagy kavarásokkal ismét alpolgármesterként ő vitte a város nagyon zűrös ügyeit. A helyi fideszesek őt indították volna a polgármesteri székért, a Fidesz központból erről hallani sem akartak. Vadász Ferenc lett a polgármesterjelölt, de úgy, hogy nem is szavaztatták róla a helyi szervezetet. Vadász megbízást kapott a helyi Fidesz újraszervezésére is.
A hoppon maradt Kiss Zsigmond is elindult a választáson, a Mi Püspökladányért Egyesület nevében. Győzni ugyan nem tudott, de elvett annyi szavazatot Vadásztól, hogy ő is elbukjon.
A Fidesz az ellenzéki Tóth támogatásán is gondolkodott, de aztán inkább Vadász mellett döntöttek. Rosszul.
Az összellenzéki Nemény András 399 szavazattal verte meg Szombathelyen a fideszes Balázsy Pétert.
Szombathely nagyon erősen Fidesz-szimpatizáns város, de a helyi fideszes vezetők folyamatos bénázással rombolták saját népszerűségüket és elveszítették a többségüket is a közgyűlésben idén tavaszra. Az eddigi polgármester, Puskás Tivadar helyett ezért indították a mostani választáson polgármesterjelöltnek Balázsy Pétert. A félreállított Puskással még nem is volt baj, de a választáson elindult az alpolgármester Koczka Tibor is. Ő fideszes volt, de egyre komolyabb vitái voltak a párttársaival és Hende Csaba parlamenti képviselőivel. Ez a konfliktus vezetett odáig, hogy függetlenként jelöltette magát. Nem kapott sok szavazatot, de annyit pont igen, hogy az hiányozhatott Balázsy Péternek a győzelemhez. Gyalázták is a szombathelyi fideszes eredményváróban.
Kengyelen egy olyan polgármesterrel veszett össze Boldog István fideszes képviselő, aki 2014-ben 93 százalékkal nyert a Fidesz-KDNP támogatásával a 3500 fős faluban. A nyilvánosság előtt egy útfelújítás miatt vesztek össze a Facebookon. A polgármester, Nagy Szilárd szerint ennek volt előzménye, de amikor az Index kérdezte nyáron, nem akart elárulni részleteket. Annyit azért elmondott, hogy nem teljesítette Boldog kívánságait, mert „engem nem ő választott a falu vezetőjének, hanem a falu lakossága”. Miután összevesztek, a Fideszben hirtelen mindenki bezárta az ajtót előtte.
Boldog csak annyit mondott nyáron, hogy „Nagy Szilárd magánéleti viselkedést, a vezetési stílusa, ahogyan vezeti a települést, az nem egyezik sem az én, sem a Fidesz értékrendjével”.
Boldog aztán bemutatta a Fidesz új polgármesterjelöltjét, Bartus Gábort.
Az ejtett polgármester, Nagy Szilárd függetlenként elindult, és legyőzte Bartus Gábort.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.