Miami republikánus polgármestere, Francis Suarez nem vetné el az ötletet, hogy az Egyesült Államok légicsapásokat mérjen Kubára. A szigetországban vasárnap óta többezres tüntetések zajlanak az elnök, Miguel Diaz-Canel és kormánya ellen, már halálos áldozatuk is van. A főbb közösségi oldalakat blokkolták a kubai hatóságok, és a legfrissebb hírek szerint ötezer embert letartóztattak.
Suarez a Fox Newsnak beszélt arról, hogy a panamai és koszovói beavatkozások mintáján el kellene gondolkodni a katonai akción. Az amerikaiak eddig nem jártak nagy sikerrel, amikor bele akartak szólni a kommunista diktatúra működésébe: az 1961-es invázió a Disznó-öbölben csődöt mondott, ahogy a Fidel Castro ellen tervezett merényletek is.
Az Egyesült Államokon belül Dél-Floridában él a legtöbb kubai származású ember, Suarez apja volt Miami első kubai születésű polgármestere. Miamiban már több szimpátiatüntetést is tartottak a diktatúra ellen fellázadó kubaiakkal, melyeken a polgármester is részt vett.
Joe Biden egyelőre csak annyit mondott a témában, hogy az Egyesült Államok a tüntetőket támogatja. Több demokrata politikus szerint a Kubára 1960-ban kivetett, mára elavult gazdasági embargó eltörlése sokat javítana a szigetország helyzetén. Suarez szerint nem az embargóval van gond, hanem a kommunista rezsimmel. (Business Insider)