Nem könnyű eldönteni a Fidesz kommunikációs igazgatójának szavai alapján, hogy vár-e plusz bevételt a kormány
A Telexnek adott válasz alapján mindenki eldöntheti, hogy mit várnak.
A Telexnek adott válasz alapján mindenki eldöntheti, hogy mit várnak.
Az autók egy sávban elindultak Pest felé.
A helyszínről Haszán Zoltán kollégám azt jelentette, hogy elindultak a villamosok már utasokkal, de az autók még nem, mert az úton még állnak a tüntetők, de elkezdték őket onnan is leterelni.
Majd sorfalat álltak a sínek mellett:
„Az új kata kedvezőbb feltételeket kínál a lakosságnak értékesítő legkisebb vállalkozóknak” -írja a KDNP frakcióvezetője a Facebook oldalán.
A tüntetők erre pfujoltak, és közölték, hogy maradnak. Pár százan maradtak, éppen zúg a „Mocskos Fidesz!” A rendőrök elkezdték oszlatni őket, a sínekről egyesével emelik ki őket.
Nagyon sokan kiesnek az egyszerűsített adónemből.
A Lakmusz gyűjtötte össze, ki milyen gombot nyomott a parlamentben - már ha megjelent ott egyáltalán - a kata bevezetése idején 10 évvel ezelőtt.
A Momentum hirdette meg „Katás vagyok, ments meg! – Tüntetés a katakárosultak mellett” címmel. „A hatalom kevesebb mint egy nap alatt fogadta el az új, igazságtalan katatörvényt. Ezzel a módosítással négyszázezer katakárosultba, összesen egymillió emberbe rúgnak bele, ennyi embert taszítanak létbizonytalanságba” - írják.
Békésen tüntetni lehet, rendőr köpködni, lökdösni, fizikailag bántalmazni nem lehet. A rendőr igazoltathat, szabálysértési bírságot is kiszabhat, de Hadházy Ákos például arra hívta fel a figyelmet, hogy a bírságot nem érdemes aláírni, mert azzal minden utólagos jogorvoslati lehetőség megszűnik.
Nem tudom, hogy kinek mennyire jó hír, de slam poetry is volt már.
Sőt, már több sátor is van:
Szegeden és Debrecenben is tüntetnek a ma elfogadott katatörvény ellen.
A Telex beszámolója szerint Szegeden a Momentum Mozgalom és a Veritas Virtus Libertas Közösség Facebook-csoportja tartott közös tüntetést a kormányhivatal előtt a Rákóczi téren, amelyre nagyjából 80-100 ember ment el. A felszólalók arról beszéltek, hogy Szegeden is sokakat érint a törvénymódosítás, többek között az egyetemistákat is, akik tanulmányaik mellett dolgoznak. A mintegy félórás tüntetés békés, nyugodt hangulatú volt, és ígéret született arra, hogy folytatják a tüntetést majd, ha a kormány nem vonja vissza az új törvényt.
Debrecenben, a belváros egyik forgalmas kereszteződésénél, a Csapó utca-Rákóczi utca sarkánál blokkolja a forgalmat nagyjából 100-200 tüntető a budapesti Margit híd budai hídfőjéhez hasonlóan. A helyszínen ott vannak a rendőrök, ők irányítják a forgalmat.
Helyszíni tudósítóink szerint a rendőrök arra kérik a villamossínen üldögélő tüntetőket a Margit híd pesti hídfőjénél, hogy tegyék szabaddá a sínt, hogy legalább a tömegközlekedés újra megindulhasson, ami még a délelőtt állt le a szakaszon. A tüntetők viszont a maradás mellett döntöttek.
A TASZ jogásza, Hegyi Szabolcs szerint a tüntetőknek addig van jogunk maradni, amíg békésen zajlik a tüntetés.
Érkeztek villamosok a hídfő mindkét oldalához, de a tüntetők nem engedik át.
Jámbor András a 444 élőjében kérdésünkre azt válaszolta, hogy ha most lenne a KATA bevezetése akkor valószínűleg inkább megszavazná, mint nem. Szerinte bár az igaz, hogy sokan használták adóelkerülésre vagy a munkajog megkerülésére a KATA-t, itt most viszont arról van szó, hogy nem nyomunk át egy nap alatt törvényt.
„Tállai erre azt mondta, hogy mi a baj az egy nappal, ha arra van jogszabályi lehetőség. Szerintem ha van jogszabályi lehetőség, akkor sem szabadna egy nap alatt átnyomni egy 400 ezer embert érintő törvényt és 90 napot adni arra, hogy erre felkészüljenek az emberek. Ilyet nem lehet csinálni” - mondta.
Szerinte a holnap megrendezendő tüntetésen nem biztos, hogy az ellenzéki pártvezetőknek kell triumfálnia, csak színpadot kell adniuk az embereknek. Úgy látja, hogy nem egyértelmű, hogy ezt a tüntetést az ellenzéknek kell-e vezetnie. Jámbor szerint nincs olyan állapotban az ellenzék, hogy kiálljanak, de akkor is meg kell tenni és támogatni a tüntetőket.