Véget ért a kormányinfó
Véget ér a közvetítésünk is.
Véget ér a közvetítésünk is.
Oktatóként vagy szakértőként, mondta Gulyás, aki szerint kellően nagyvonalú a leépítés módja.
A Mediaworks "újságírója" az ellenzéki pártfinanszírozás és az európai parlamenti korrupciós botrány összefüggéseiről kérdezett annak apropóján, hogy 2020-ban Karácsony Gergely és akkori tanácsadója Korányi Dávid részt vett egy találkozón, amin Eva Kaili, az EP korrupcióval vádolt alelnöke is jelen volt. Gulyás, aki az imént még Völner Pál ártatlanságának vélelmére hivatkozva utasította vissza még azt is, hogy az Igazságügyi Minisztériumban esetleg belső vizsgálatot folytassanak a politikai felelősség felderítésére, válaszában kvázi bűnözőnek nevezte Korányi Dávidot, és titkosszolgálati vizsgálatot is szükségesnek érzett a kérdésben.
Ezt arra mondta, hogy Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója korábban arról beszélt, aki a médiát uralja, az uralja az országot is. Gulyás szerint ez kiváló gondolat, de Magyarországon nem értelmezhető, annyira szabad a média.
A Riporterek Határok Nélkül legutóbbi ranglistája szerint Magyarország a „problematikus” kategóriába tartozik sajtószabadság szempontjából. Amikor másfél éve Orbán Viktor Facebook-videóban akarta bizonyítani a sajtószabadság virágzását, 19 megyei lap szó szerint ugyanazzal a szöveggel számolt be róla.
Gulyás eredménynek tartja, hogy az átlagbérhez kötötték a fizetéseket.
Nem gondolja, hogy rossz üzenete van annak, hogy a politikusok fizetése emelkedik emiatt, a közszférában és a tanároknál pedig nincs béremelés? - kérdezte a Telex, mire Gulyás ismét baloldalazni kezdett. A Telex munkatársa erre ismét a magas inflációt hozta fel, de Gulyás csak megismételte, hogy elviekben helyes az átlagbérhez kötni a politikusi fizetéseket.