A finoman szólva is vegyes megítélésű, íróból a rendszerváltás után szélsőjobbos - a magyar-zsidó együttélés titkairól rendszeresen értekező - politikussá vált Csurka István istenítése tart már egy ideje a fideszes holdudvarban és a párt politikusai között is. De a „Csurka Istvánnak mindenben igaza volt” kórusban is erős darabot tett le a Magyar Nemzet publicistája, Ágoston Balázs.
A fideszes médiabirodalom napilapjában pénteken megjelent, „Igaza volt, igaza lett Csurkának” című cikk azzal indít, hogy „harminc évvel ezelőtt lépett színre a Magyar Igazság és Élet Pártja. A Csurka István alapította és vezette alakulat rövid ideig volt első vonalas, közvetlen szereplője a hazai közéletnek, szellemisége, programja, célkitűzései azonban máig meghatározóan formálták és formálják a keresztény magyar politikai tábort”.
Ágoston beidéz régi Csurka írásokat, gondosan kerülve az életmű olyan darabjait, amiket Herczeg Márk kollégám gyűjtött össze a fideszes Csurka-reneszánsz kezdetén. Pár példa, ami nagyvonalúan kimaradt a Magyar Nemzet cikkéből
Nyilván nem fér be minden apróság egy Csurka Istvánnak mindenben igaza volt cikkbe.
Ami viszont belefért. „Igen, Csurkának igaza volt 1992-ben. És igaza volt képviselőtársának, Zacsek Gyulának, aki Csurka hetilapjában, a Magyar Fórumban terjedelmes, nyolc teljes oldalon közölt tanulmányában leplezte le a Soros-hálózat működését és SZDSZ-es bekötöttségét (Termeszek rágják a nemzetet, avagy gondolatok a Soros-kurzusról és a Soros-birodalomról, Magyar Fórum, 1992. szeptember 3.).”
Zacseké egy elég érdekes írás amúgy, van benne például egy ilyen rész, amire a Nemzet szerzője nem tért ki:
„Nézzék meg Orbán Viktor szerepét. A Soros Alapítvány évek óta öli bele a pénzt. A választások után főszerepet osztottak rá. (...) Ordenáré módon folyt az Orbán műsor a parlamenttől a TV-ig mindenhol. Egy fiatal gyereknek egy ekkora karrier nagyon tetszhet. Látszik, hogy élvezettel csinálja. Csak egy dolgot felejtett el: ebből a mókuskerékből tisztán, gerincsérülés nélkül kiszállni már nem lehet. Most már késő van ahhoz, hogy nemzeti értékeket és értékrendet támogató személyként jelenjen meg a Fidesszel, pártjával együtt.”
Zacsek 1992-es cikkének megjelenése után a Fidesz közleményt adott ki, amiben azt írták:
“Megdöbbenéssel figyeljük mind a Soros Alapítványt, mind pedig Soros György személyét az utóbbi időben ért nemtelen támadásokat. (…) Az újabb nemzedékeknek is szükségük lesz arra az önzetlen támogatásra, amelyet a Soros Alapítvány remélhetőleg a jövőben is nyújtani fog.
Tiltakozunk az Alapítvány politikai csatározásokba történő bevonása ellen.”
Szintén 1992-ben volt egy vita, Kónya Imre, az MDF akkori frakcióvezetője és Orbán Viktor között. Szóba került a közmédia pártossága, pontosabban az, hogy Csurka Istvánnak állandó és rendszeres megszólalási lehetőséget biztosított a Magyar Rádió. Orbánnak akkor még Csurka nem fért bele, nem volt hivatkozási alap.
Akkoriban Orbán elhatárolódott Csurka Istvántól, majd a Csurka-féle nacionalizmus ellen szólalt fel. Azt mondta, a Csurka-féle politikai csoportosulással nem tudnak mit kezdeni, ahogy Áder János is úgy vélte, hogy a „szélsőjobboldali” MIÉP-nek nincs tömegtámogatottsága. Kövér László még ekkor a Parlamentben azt mondta: „Csurka István nem először fogalmazza meg a maga nemzetmegváltó gondolatait, amelyeket szerencsére nem nekem kell először az újabb keletű magyarországi nácizmus alapvetésének nyilvánítanom.”
Mindez így utólag már óriási hibának tűnik. Mert ugorjunk a jelenbe. A Magyar Nemzet szerzője így zárja a cikkét:
Csurkának „ebben is igaza volt, és még inkább igaza lett. És bár 2002-ben, gyaníthatóan goromba csalássorozat nyomán a MIÉP kiesett a parlamentből, a továbbiakban pedig (sok más tényező mellett) elnöke emberi gyarlóságai miatt is a közvetlen politikai színtéren marginalizálódott, az alapelvek szilárdak maradtak, és ha jól figyelünk, láthatjuk, hogy 2010 óta fontos részét képezik a kormánypolitika fundamentumának.
A MIÉP hirdette meg a nemzetépítő állam programját, akárcsak a „megmaradni, gyarapodni, visszaszerezni” jelszóhármast, 180 fokban szembeszegülve a rendszerváltozás időszakának társadalombomlasztó, tudatzüllesztő, kultúrátlanító, vagyonvesztő balliberális politikájával. A magyar kormány ma ezt képviseli.
Beérett a harminc évvel ezelőtt elvetett mag.”