Nagynehezen behúzták a franciák

• Hétfőn, az Európa-bajnokság negyedik játéknapján is három mérkőzést rendeznek, négy szomszédunk is pályára lép.
  • Románia nagyon simán, 3-0-ra verte Ukrajnát.
  • Az Eb eddigi legnagyobb meglepetését hozta a Szlovákia-Belgium találkozó, a végeredmény 1-0 lett.
  • A franciák nehezen, egy öngóllal nyertek a vártnál jobban játszó osztrákok ellen
  • Az Európa-bajnokság menetrendjét, az eredményeket, a híreket itt lehet böngészni.
  • A magyar válogatott legközelebb szerdán, Stuttgartban játszik Németország ellen.
33 poszt
Időrend
június 17., 23:10

A franciák 1960 óta nem kaptak ki Eb-nyitómeccsükön

Gólt se nagyon szoktak rúgni nekik, a legutóbbi hét Eb-n csak háromszor kaptak gólt az első Eb-meccsükön.

június 17., 22:45

Most Mbappé vérzik a franciáknál

Egy szabdarúgás után az osztrák védő, Danso vállal telibe trafálta Mbappé arcát, a francia csatárnak vérezni kezdett az orra, le kellett cserélni.

photo_camera Fotó: PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP
június 17., 22:10

Az osztrák védő úgy hozzávágta a reklámtáblához, hogy felszakadt Griezmann fejbőre

Az öngólt vétő Wöber egy párharc során olyan erővel lökte ki Antoine Griezmannt az oldalvonalon túlra, hogy a francia izomból lefejelte a reklámtáblát. Az ütközés során felszakadt Griezmann fejbőre, kötésben kell tovább játszania. Legalábbis kellene, de gyorsan elhagyta a pályán.

photo_camera Fotó: ALBERTO PIZZOLI/AFP
június 17., 21:40

Öngóllal vezet Franciaország

A menteni igyekvő Wöber a saját kapujába fejelt, védhetetlen.

Ausztria játékban egyre élénkebb, ziccerük is volt, a kapott gól a lehető legrosszabbkor jött.

A német Rüdiger után az idei Eb második öngólja.

június 17., 21:28

Manipulálhatták a felvételt, amin a román szurkolók Putyin nevét skandálják

A Gazeta Sporturilor román sportlap azt írja, hogy hamis felvételek terjednek a közösségi médiában arról, hogy a román szurkolók az Ukrajna elleni mérkőzésen Putyin nevét skandálják.

A lap szerint a videó hangját megszerkesztették, a müncheni lelátón szurkolókról készült felvételek fölé más hangot tettek.

Azt írják, hogy nem ez az első eset, hogy Putyin nevének skandálását vágták rá más videóra. A nemzetközi sportlapok szerint a 40 ezer román szurkoló azt skandálta: „Ukrajna! Ukrajna!” és szolidaritást vállaltak a szomszédos országgal. A BrennpunktUA oldal szerint a szurkolók azt kiabálták, hogy „Putin – huilo!”, vagyis hogy „Putyin egy seggfej”.

június 17., 20:30

Aki osztrák gólra kíváncsi, az érkezzen meg időben

Ausztria a legutóbbi négy meccsén már vezetett a 10.percben.

június 17., 20:18

Ütőképes osztrákok, világklasszis franciák

Az osztrák válogatott szövetségi kapitányáról, Ralf Ragnickról sokaknak a dicstelen Manchester Unitednál töltött időszaka juthat eszébe. A német szakembernek a csapat rossz teljesítménye mellett a Cristiano Ronaldóval való konfliktusairól is folyamatosan magyarázkodnia kellett.

2022-ben, miután távozott Manchesterből kinevezték az osztrákokhoz, ahol újra erőre kapott. Ragnick nagyszerűen nyúlt a csapathoz, 2022 szeptembere óta csak egyszer kaptak ki.

Az osztrák keret főleg német bajnokságban játszó osztrákokból áll, de Ragnick kapitánysága alatt egyre több játékos került be az osztrák bajnokságból is. A 2021-es Eb-n mindössze kettő Ausztriában játszó szerepelt a keretben, az idei Eb-n már heten vannak.

A franciák komoly feladat elé állíthatják Ragnick csapatát, legutóbbi találkozásukkor, 2022-ben az osztrákok simán kikaptak 2-0-ra.

photo_camera Fotó: FRANCK FIFE/AFP

A francia válogatott az Eb egyik legnagyobb esélyese, ezen az sem változtat, hogy a játékosokról az utóbbi napokban inkább a politikai kommentjeik, és nem a futball miatt cikkeztek.

június 17., 20:07

Óriási meglepetésre Szlovákia legyőzte Belgiumot

Két gólt is elvett a belgáktól a VAR - egyet les, egyet kezezés miatt -, így Szlovákia a 7. percben szerzett góljával meg tudta verni a sokkal magasabb rangsorolt Belgiumot az Eb negyedik játéknapjának második mérkőzésén Frankfurtban.

photo_camera Fotó: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP

A cikk folytatódik

június 17., 19:50

A második gólt is elvette a VAR Belgiumtól

Úgy tűnt, hogy a 86. percben Lukaku góljával kiegyenlít Belgium, de mint ahogy az az ismétlésen is látszott, Openda kézzel ért a labdához, ezért a VAR elvette a gólt. Marad az 1-0, 7 perc a hosszabbítás.