Kós Huberté az első arany, hatodik lett a 200-as női gyorsváltó

  • Kós Hubert megnyerte az első magyar aranyérmet Párizsban 200 háton.
  • 200 női háton Szabó-Feltóthy Eszter és Molnár Dóra is középdöntőt úszik este.
  • Második helyen jutott döntőbe a női 200-as gyorsváltó.
  • 20 km-es férfi hosszútáv gyaloglásban Helebrandt Máté, Venyercsán Bence, Madarász Viktória és Récsei Rita is a mezőny második felében ért célba.
  • A dzsúdózó Vég Zsombor a 100 kg-os súlycsoportban a nyolcaddöntőben kikapott.
  • Mészáros Eszter 29. lett az 50 méteres puskások döntőjében.
  • Legyőzte a spanyolokat és ezzel 8 közé jutottak a női kézicsapat.
  • Hámori Luca továbbjutott ausztrál ellenfelével szemben a 66 kg-os női ökölvívásban. Kovács Richárd kiesett.
  • Czifra Bettina Lili 21. lett a torna női összetett egyéni döntőjében.
  • Az esti úszódöntők közben pedig magyar-japán pólómeccs.
80 poszt

Novak Djokovics is bejutott az elődöntőbe az olimpiai tenisztornán

6-3, 7-6-ra verte a görög Sztefanosz Cicipaszt. A legjobb négy között a szerb az olasz Lorenzo Musettivel találkozik majd. A másik ágon Alcaraz Auger-Aliassime ellen meccsel.

Fotó: PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP

Jönnek a női 200 hát középdöntői

Molnár Dórával és Szabó-Feltóthy Eszterrel.

Meggyőzően kezdett a férfi vízilabda-válogatott

3-0-ra is vezettünk, aztán Japán gyorsan feljött 3-2-re, de a negyed végére visszaállt a háromgólos különbség. Az első negyed végén Magyarország-Japán 5-2.

Videón Kós elképesztő hajrája és az első magyar arany

KÓS HUBERT OLIMPIAI BAJNOK

200 méter háton, gyönyörűen lehajrázva a görög Christout az utolsó 25 méteren.

Fotó: Derencsényi István/MTI/MTVA

A cikk folytatódik

Olimpiai csúcsot úszott 200 pillangón a szupertehetség Summer McIntosh

Ez a második aranyérme Párizsban a 17 éves kanadai úszónak, és van már egy ezüstje is.

Fotó: MANAN VATSYAYANA/AFP

Tiltakozik a magyar bokszszövetség a vébéről tesztoszteronszintje miatt kizárt Imane Helif miatt

Imane Helif és Angela Carini a ringben
Fotó: MOHD RASFAN/AFP

A cikk folytatódik

Simone Biles az összetett olimpiai bajnoka, Czifra 21. lett

Simone Biles az összetett olimpiai bajnoka, Czifra Bettina Lili első olimpiáján rögtön a 21. helyet érte el.

Fotó: GABRIEL BOUYS/AFP

13.900 ponttal zár Czifra

Ez volt az eddigi legjobb eredménye. Meglátjuk ez hányadik helyre lesz elég a 17 éves tornásztól.

Újra Simone Biles az élen

166 ezredes különbség van közte és a brazil Andrade között.

Czifra rúdon fogja folytatni, és egyúttal befejezni a döntőt.

Fotó: LOIC VENANCE/AFP

Az ugrószámban tovább javít Czifra Bettina Lili

12.966 a pontszám, amit kapott. Az összetettben Simone Biles visszavette a vezetést, de csak azért, mert Andradénak még nincs jelenése gerendán. Könnyen lehet, hogy így marad, de az is, hogy Andrade visszaveszi a vezetést.

Internethíres lett a törökök acélos tekintetű sportlövője

Yusuf Dikeç török sportlövővel olyan történt, ami számos emberrel az internet korában. Akaratán kívül lett internetszerte ismert.

Dikeç csapatban nyert ezüstérmet 10 méteres légpisztoly kategóriában, a hirtelen jött népszerűségének nem ez az oka, hanem ahogy versenyez. Zsebre dugott kézzel, hidegvérű gyilkosokat megszégyenítő arckifejezéssel.

Forrás

De nehogy higgyünk a szemünknek, Dikeç, ahogy azt Walter Lapeyre sportlövőedző elmondta, teljesen ellentéte annak, amit első ránézésre sokan gondolnak róla. Lapeyre imádnivaló emberként jellemezte, és elárulta, hogy akárhányszor találkoznak Dikeç-csel nemzetközi versenyen, ő mindig török édességgel kedveskedik a riválisoknak. Dikeç egyébként azért lő ilyen lazán, bármilyen egyéb felszerelés nélkül, mert ő a hagyományos iskola híve, azaz nem használ mást, csak a szemét (meg nyilván a szemüvegét) a lövéshez.

Dikeç természetesen nem kerülhette el, hogy mémek készüljenek róla, de mi most nem ezzel foglalkozunk, helyette bemutatunk egy másik szubkultúrát, amiben szinten szép sikereket ért el a török: a japán kultúrát, azon belül is az animék és mangák világát.

Egy sportlövő mangához tökéletesen passzol a karaktere.

Forrás

De akár anime zenét is alá lehet vágni.

Forrás

Az acélos tekintete átüti a papírt.

Forrás

És a végére jöjjön egy mém, mert ezt egyszerűen muszáj.

Forrás

Talajon javított Czifra

Simone Biles viszont rontott rúdon, ezzel a brazil Rebeca Andrade vezet.

Czifra 12.833 pontot kapott a talajgyakorlatára.

Simone Biles
Fotó: LOIC VENANCE/AFP
Rebeca Andrade
Fotó: LOIC VENANCE/AFP

Alacsony pontszámmal kezdett Czifra

11.400 ponttal kezdett, talajon javíthat. Simone Biles vezet.

Nem kezdett jól az éremesélyesnek tartott Érdi Mária vitorlázásban

Ma kezdődtek az ILCA (korábban Laser) hajóosztály versenyei az olimpián. Az első futamon a világ- és Európa-bajnok Érdi Mária rosszul rajtolt, a 32. helyre is visszacsúszott, innen javított, de csak a 20. helyen ért célba. A második futamot elhalasztották. (Összesen 11 futamot rendeznek, naponta kettőt augusztus 5-ig naponta két futamot rendeznek, majd másnap következik a legjobb tízet felvonultató éremverseny.)

A férfiaknál az Európa-bajnoki ezüstérmes Vadnai Jonatán az első futamban a 16. lett, aztán a következőben a 12. helyet szerezte meg, ezzel a 13. helyen áll a 43 hajóst számláló mezőnyben. (MTI)