A német és a francia külügyminiszter is találkozott a szíriai lázadók által alakított átmeneti kormány tagjaival, köztük Ahmed Huszein as-Sár de facto vezetővel is. A találkozót beárnyékolta, hogy a szír vezető viszont nem nyújtott kezet a német Annalena Baerbock irányába – a francia külügyminiszter felé viszont igen.
Az iszlamista hátterű HTS szíriai hatalomra kerülése sokakból aggodalmat váltott ki a nők és a kisebbségek jogaival kapcsolatban. A kézfogásbotrány azért is üthetett nagyot, mert Baerbock úgy érkezett Damaszkuszba, hogy a nők és a kisebbségek jogait próbálja érvényesíteni. Baerbock azt mondta, alapból nem készült rá, hogy kezet fognak vele, és francia kollegája is visszautasította a szír kézfogást. A találkozásról készült felvételeken ugyanakkor azt látni, hogy Jean-Noel Barrot először felemeli a kezét, már összeérnek az ujjbegyek, majd gyorsan visszaejti.
Az átmeneti kormány épp a napokban jelentett be kisebb, de erősen iszlamista hangulatú változtatásokat az alaptantervben. A változtatások több Korán-részlet értelmezését is érintik. A „jóság útja” helyett például egy adott idézetben ezentúl „az iszlám útja” fog állni, a „kárhozottak és tévútra tévedtek” helyett pedig „a zsidók és a keresztények”. Utóbbi a Korán egy versének ultrakonzervatív értelmezését tükrözi. (Politico)