Egy nappal azután, hogy felmentették Bolla Tibort, a BKV vezérigazgatóját, ő maga is megszólalt, rövid interjút adott az Infostartnak. Ebben a főbb állításai:
„A személyemet ért nemtelen támadásokat mérlegeltem, és úgy gondoltam, hogy ezzel szolgálom legjobban a főváros érdekeit, ha ezt megteszem”
„Folyamatban voltak a vezérigazgatói pályázatok is, voltak támadások orosz metróügyben is, más ügyekben is, és ez olyan mértéket öltött, amelyben úgy ítéltem meg, hogy mivel különböző helyről támadják a főpolgármester urat is és a fővárost is, fel kell ajánlanom a lemondásomat. Én szakember vagyok, 17 éve vagyok a cégnél, 14. éve vezetem a céget, én szakmai munkát akarok végezni, nem politikai csatározást.”
„Kitettek egy képet, hogy én Sanghajban voltam 2020 tavaszán. Én nem voltam Sanghajban 2020 tavaszán, januártól júliusig szabadságon se voltam, a Covid-időszak volt ekkor.”
„Nézze, nyilván nehéz nagy hirtelen leírni dolgokat és olyan dolgokat eloszlatni, ami mondjuk tíz éve vagy így történt, vagy nem, vagy nem is voltam akkor Sanghajban.”
„Én 2020 tavaszán nem is voltam Sanghajban. Én soha nem utaztam vele Sanghajba, és soha nem utaztam vele Balira sem.”
„Én F. urat ismertem, de nagyon sok minden össze van mosva időrendben is.”
„Nagyon sok minden össze van mosva, az, hogy spontán összefutottam esetleg, nem is mostanában, hanem mondjuk tíz évvel ezelőtt egy volt munkatársammal, az nem jelenti azt, hogy én együtt buliztam vele, együtt jártam bárhova, bárhol együtt voltam vele. Ezek teljesen alaptalan vádak, hogy én ide-oda járogattam volna. Ő egy munkatársam volt, ismertem, én nem tagadom meg azokat az embereket, akiket ismertem, egyébként pedig amikor kirobbant ez az ügy, én már csak köszönőviszonyban voltam vele, de nyilvánvalóan nem az én feladatom megállapítani azt, hogy hol és milyen számlagyár volt.”
„Találkozhattam itt-ott vele és készülhettek képek, de itt össze van mosva nagyon sok dolog. Ismertem, és soha nem tagadom, hogy őt ismertem, de semmiféle üzleti kapcsolatom nem volt vele.”
Mindezek mellett nem tervezi, hogy sajtóhelyreigazítást kérjen az általunk leírtak miatt. „Mérlegelem ezt a dolgot. Én nem egy olyan ember vagyok, aki a haragot gerjesztem” – fogalmazott.
Hétfőn írtuk meg, hogy a BKV-t 13 éve vezető Bollát rejtve szoros szálak fűzik a bűnszervezethez, ami éveken keresztül szisztematikusan fosztotta ki a közlekedési vállalatot. Ács Dániel feltárta, hogy a BKV-menedzser családi cégébe a Sys egy rövid időre beszállt tulajdonosként, és betolt 133 millió forintot tagi kölcsönként. A Sys a Nagymesterként emlegetett F. Zsolt cége, aki a vád szerint az egész bűnszervezetet irányította. Kiderült az is, hogy F. Zsolt és Bolla szoros kapcsolatot ápolt.
A bűnszervezetről több mint három éve jelent meg az első videónk, azóta tucatnyi anyagban mutattuk be a szerteágazó bűncselekmény-sorozat különböző szálait. Hogy milyen horderejű ügyről van szó, azt jól mutatja, hogy ennek kapcsán már vádlott lett szocialista és fideszes politikus, magas beosztású hivatalnok, volt kerületi polgármester, volt ügyész, exminiszter, óriásvállalat vezérigazgatója, az egyik leggazdagabb magyar, és hosszú még a sor.
Ács Dániellel, a cikk szerzőjével arról beszélgettünk, hogyan épülhetett be egy bűnszervezet a közlekedési vállalatba:
Bolla Tibor a kurzusváltást is túlélve, 13 éve vezeti a BKV-t, közben rejtve szoros szálak fűzik egy bűnszervezethez, ami éveken keresztül szisztematikusan fosztotta ki a közlekedési vállalatot. Úgy látszik, hogy a „szürke hivatalnokot” és a bűnszervezet fejét a barátságnál több köti össze. A Nagymester-saga legújabb epizódja sem okoz csalódás.
Az ügyészség gyanúja szerint 200 nokiás doboznyi pénzt csalhatott el egy társaság, akik a BKV-nak dolgoztak. A NAV országos akcióban csapott le rájuk. A volt belügyi államtitkár vette át az üzletet. De miért nézik ezt némán Karácsonyék?
Elindult a parkolási és a BKV informatikával kapcsolatos korrupciós ügy tárgyalása. Az ügyész bedobta egy újabb szocialista politikus nevét, de az ügy továbbra is sok sebből vérzik. A főszereplők hiányozhatnak a vádlottak padjáról.
Az ügyészség csak a szocialista politikusokat nevezte meg a parkolási és a BKV-s korrupciós ügyben, pedig van fideszes is az érintettek között. Egy bűnszervezet oldalakon átívelő összefogás segítségével szerzett meg milliárdos önkormányzati üzleteket.
Mi történhetett Zuglóban? Egy nagy számlagyáros nyomozás mellékszálaként kerülhetett képbe a szocialista politikus.
Kaszás Zoltán a vád szerint egy bűnszervezet segítségével 100 százalékban túlárazott alvállalkozói szerződéseken keresztül tette zsebre a BKV-ból származó pénzeket. Közben a bűnszervezet feje megegyezett az ügyészséggel, és szocialista politikusokra vallott.
A papucsárusból lett multimilliomos Jellinek Dániel hiába üzletelt sokáig Tiborcz Istvánnal, mégsem simult bele passzentosan a rendszerbe. Bíróság elé állították, és elítélték. Nem valószínű, hogy piti áfacsalás áll a dolog hátterében. Üzenetértékű ítélet született.
Ács Dániellel, a cikk szerzőjével beszélgettünk arról, hogyan épülhetett be egy bűnszervezet a közlekedési vállalatba.