Zsinórban negyedik napja dőlt meg a melegrekord.
Pedig a naptár szerint még mindig tél van.
A napi minimum-hőmérséklet először nem esett 10 fok alá.
A január középhőmérséklete országos átlagban 1,3 fok volt, ami 1,8 fokkal haladja meg az 1991-2020-as évek átlagát.
Még a hideg se volt olyan meleg korábban, mint idén.
Hétvégére majdnem húsz fok lehet, viharos szelek rondítanak bele a képbe.
De még zúzmarás köd is lesz.
Ahhoz, hogy kijussanak a házaikból, az embereknek alagutakat kellett ásniuk a hóban.
Megdőlni látszik az európai melegrekord.
Budapesten és a Balatonnál lesz az egyik legerősebb.
Nem vicc, tanúsíthatom.
Végre valami változatosság.
Már ahonnan – én innen az ügyeletből pont nem látom.
Figyelmeztetést adtak ki több megyében.
Durva lesz a csütörtöki kánikula.