Az MNB nyilván azt szeretné, ha úgy nyelnék le a százmilliárdos veszteségeket, hogy a közvélemény ne is tudjon róla.
Fél év alatt több mint 800 millió forintot költöttek el ellenőrzés nélkül olyan dolgokra, amikre a kormány feladata lenne költeni. Jutott baráti újságoknak, civil szervezeteknek, önkormányzatoknak, szinte véletlenszerűen.
Orbán Viktor megköszönte Matolcsy Györgynek, hogy segítséget nyújtott a magyar bankrendszer újjászervezésében. Mielőtt magántulajdonba játsszák az MKB-t, még közpénzből leírják a rossz hiteleit. Orbán nem adja fel Oroszországot.
Matolcsy György váratlanul elismerte, hogy "közpénzből épít közvagyont". A jegybankelnök önmagáról írja doktori disszertációját.
Hallott valaha a Nemzetgazdasági Tervezési Hivatalról? Már nem is fog.
Civilek levélben érdeklődtek a jegybanknál, hogy milyen vizsgálatok előzték meg a százmilliárdos alapítványok létrehozását. Matolcsy György nagyon megsértődött, hogy kérdezni merészeltek tőle.
És egyből vett mellé egy másikat is 1,85 milliárd forintért.
Rejtélyes közhasznú szervezetek vásároltak két hónap alatt nyolcvanmilliárd forintnyit a lakosságnak szánt államkötvényekből. Az államadósság letrükközéséhez is jól jöhet.
A Heti Válasz főszerkesztőjének lánya Matolcsyék legutóbbi tenderének nagy győztese.
Nem vicc. Saját könyvéből is tanulhat majd!
A közgazdaságtan történetében kevés ilyen fontos találkozó lehetett. Sajnos nagyon keveset tudtunk meg róla.