Nyolc év szünet után újraindult a személyszállítás Szeged és Szabadka között. Leteszteltük a vasútvonalat, amely már pár órával azután hazugságba hajszolta a MÁV-ot, hogy Lázár János felavatta.
A Magyar Közlekedési Klub alternatív menetrendje alapján óránként közlekedhetnének a személyvonatok, így az ingázóknak nem kellene pótlóbuszozniuk.
Hana Dellemann szerint indoklás nélkül bocsátották el, ami ellentmond a társaság jogi szerződéseinek.
A madridi tőzsdén jegyzett Talgóért egy „meg nem nevezett magyar üzleti csoport” jelentkezett be. Mindenki egyetlen cégcsoportot emleget, igaz, más magyar üzleti körről nem is tudni, amely a vasutas piacon van jelen, és képes lehet ekkora bevásárlásra.
Szijjártó október 23-ra ígérte, mostanra sem készült el teljesen a vonal.
Forráshiány, csökkenő utasszám, járatritkítások. Vitézyék Salgótarjánban vitatták meg, hogy megmenthető-e a vidéki közép- és nagyvárosok közösségi közlekedése. Egy jó példa előkerült.
Amíg macskaköves volt az átjáró, addig a kerékpárosok lassan gurultak át a tilosban is. A tükörsima aszfalt veszélyes helyzetekbe sodorhatja őket, ezért semmire se jó kerítéseket építettek.
16 milliárd eurós vasútfejlesztési tervet terjesztett a kormány elé a miniszter. Mészáros Lőrinc jachtozásáról azt mondta a 444-nek, a kormány sem taníthatja meg a gazdag embereknek, hogyan kell viselkedni a 21. században.
Az osztrák vasúttársaság szerint csúszik a magyar felújítás, ezért az új időpont.
Nem árulta el a kormány, hogy miért pont most lett „honvédelmi rendszerelem” a ferencvárosi és a kelenföldi pályaudvar közötti vasúti szakasz.
A Magyar Vasút úgy tudja, hogy Röszke és Szeged között folynak a munkák.
Ezért átszervezik a felújítási munkákat az M1-esen.
Azért kellett bérelni, mert Lázár János lefújta a dealt a Siemensszel, és nem vették meg a 115 mozdonyt.
A késések és a vasút állapota nem csak az utasoknak okoz bosszúságot: az osztrák vasút leszedte a budapesti szerelvényeket a nemzetközi hálózatról, és már a kínaiak is reklamálnak a kormánynál a MÁV miatt. Podcast a Közlekedő Tömeg Egyesület alelnökével és a Magyar Közlekedési Klub elnökével.
Még két napig közvetlenül el lehet jutni Budapestről Münchenbe.