A Kossuth Rádió 180 perc című műsorának volt vendége a miniszterelnök péntek reggel. A schengeni határ lehetséges felfüggesztéséről Orbán azt mondta, hogy
"vannak országok, akik úgy akarnak védekezni a saját rossz migránspolitikájuk ellen, hogy visszaállítják a határellenőrzést."
A miniszterelnök szerint inkább a külső határokat kellene megvédeni, magyar szempontból teljesen elfogadhatatlan a szabad mozgás korlátozása. Ezért alapították meg csütörtökön Prágában a V4-ek a Schengen-barátai kört.
A kvóta bírósági megtámadásáról Orbán Viktor elmondta, hogy
"nem szimbolikus a gesztus, hanem érdemi."
A miniszterelnök szerint
"senki sem mondhatja meg a magyaroknak, hogy kikkel akarnak együtt élni. Ezt a döntést csak mi hozhatjuk meg."
Ezután lehet csak arról beszélni, hogy mi legyen azokkal, akik már itt vannak Európában.
A miniszterelnök szerint rendezni kell a szíriai helyzet,
"és jogilag is kötelezni arra, hogy oda visszaköltözzön."
Orbán szerint
"van itt valami, amit ön és a rádióhallgatók sem hisznek el. És igazából ez a megfejtés: ma az a helyzet, hogy mikor hallgatjuk a nyugat-európai vezetőket, el kell hinni, amit mondanak."
Ők úgy gondolják, hogy attól lesz fényes Európa, ha utat nyitunk a migránsoknak.
"Ez egy őrült, gondolat, de ez a megfejtés."
Orbán szerint ha továbbra is ilyen rosszak leszek a nemzetközi felmérésekben a magyar iskolások, akkor azt jelenti, hogy baj van. Nem csak a gyerekek miatt, hanem mert a buta emberekre nem lehet gazdaságot építeni. A miniszterelnök szerint itt fontos még előrelépni a következő tíz évben.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.