Teheránba vitték Haszan Naszrallah sejket, a Hezbollah radikális libanoni síita szervezet vezetőjét, hogy az előrehaladott rákbetegségét kezeljék – értesült az izraeli média.
A libanoni főváros, Bejrút egyik rádióállomásának főszerkesztő-helyettese, Jerry Maher azt állította egy rádióműsorban, hogy az állandóan bujkáló Naszrallah évek óta tartó rákbetegsége rendkívül előrehaladott végső stádiumába jutott, ezért egy teheráni kórházba szállították.
Gyanús viszont, hogy a jelentések szerint Teheránban orosz és észak-koreai orvosok kezelik.
A Hezbollah képviselői egy szaúd-arábiai újságnak azt nyilatkozták, hogy nem akarnak hivatalosan állást foglalni ebben a kérdésben, de a Maarív izraeli újság honlapjának értesülése szerint Naszralláhot már nem először szállították teheráni gyógykezelésre.
A Jerusalem Post a síita szervezet vezetőjének távollétével magyarázta, hogy Libanon egyik legfontosabb politikusa, Szaad Haríri hevesen támadta a Hezbollah vezérét.
Az önkéntes száműzetésben Szaúd-Arábiában és Franciaországban élő Szaad Haríri, aki apja, Rafík Haríri miniszterelnök megölésének 11. évfordulóján hazalátogatott, egy vasárnapi nagygyűlésen kijelentette, hogy elsősorban a Hezbollah a felelős a Libaonban 21 hónapja tartó belpolitikai válságért, azért hogy az országnak nincs államfője, a Tammam Szalám miniszterelnök vezette egységkormány pedig szinte működésképtelen.
Haríri bejelentette, meg akarja akadályozni, hogy Libanont ellenségeskedésbe sodorják Szaúd-Arábiával és más arab országokkal. Azt is mondta, hogy szerinte a Hezbollah rossz helyeken és igazságtalan célokért harcol. A Hezbollah jemeni és iraki szerepvállalása mellett Haríri valószínűleg arra is utalt ezzel, hogy a síita szervezet Bassár el-Aszad szíriai elnök oldalán részt vesz a szíriai polgárháborúban.
Izraelben különös figyelem övezi a Hezbollah vezetőjének sorsát, mert az 56 éves Naszralláh Izrael egyik legelszántabb ellensége, különösen amióta legidősebb fia életét vesztette 1997-ben egy izraeli katonák elleni összecsapásban. (MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.