Liam Neeson-el hétfőn interjút közölt a brit Independent annak apropóján, hogy hamarosan bemutatják új filmjét, a Dermesztő hajszát. Ez a film a skandináv Az eltűnés sorrendjében amerikai remake-je, Neeson egy apát alakít benne, aki bosszút áll a fia meggyilkolásáért.
Az interjúban Neeson elmesélte, hogy negyven évvel ezelőtt gumibottal járta a fekete emberek által lakott környéket, hogy levezethesse valakin a dühét, miután megtudta, hogy egy közeli ismerősét megerőszakolta egy fekete férfi. Azt várta, hogy valaki belekössön, és így, "megölhesse".
Az interjú után Neesont többen is rasszizmussal vádolták meg, emiatt kedden az ABC műsorában szabadkoznia kellett, és tovább magyarázta az esetet. Elmondta, hogy az erőszak híre arra késztette, hogy valami erőszakosat csináljon.
“Soha nem éreztem ilyet korábban, késztetést arra, hogy kitörjek” - magyarázta Neeson.
Hozzátette, hogy az ismerőse - aki egyébként öt éve meghalt - csak annyit árult el neki, hogy az illető fekete volt. Erre a színész kifejezetten feketék által lakott környékekre kezdett járni, azt várva, hogy valaki nekiesik, és akkor elszabadulhat a “fizikai erőszak”. Négyszer vagy ötször csinált ilyet.
A színész azt mondta, akkor is ezt tette volna, ha a nő azt mondja, egy skót, egy brit vagy egy litván erőszakolta meg. “Ki akartam állni a kedves barátomért” - mondta. A séták aztán sokkolták, végül segítséget kért, meggyónt és megpróbálta kezelni a dühét. Azt már az eredeti interjúban is hangsúlyozta, hogy "szörnyű volt", és tanult belőle.
A színész az ABC-nek kedden azt mondta, “nem vagyok rasszista”. Arra a kérdésre pedig, hogy miért hozta fel a történetet, azt felelte, hogy szeretné, ha széleskörű beszélgetés indulna a rasszizmusról, szerinte nyíltan kell erről beszélni. (BBC)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.