Várkonyi Andrea fogja menedzselni Mészáros Lőrinc jótékonykodását

jótékonyság
Illusztráció: Botos Tamás

A 24.hu írta meg februárban, hogy Várkonyi Andrea tavaly megalapította a Whitedog Media Kft.-t. Ennek a cégnek lett a feladata a Mészáros-csoport egyik jótékonysági programjának menedzselése – írja a HVG.

A High-Tech Suli-programban 5 általános iskolában szereltek fel egy-egy digitális tantermet, a programban szereplő 3D-s nyomtatót. A CraftBotot gyártó Craftunique-ba tavaly 781 millió forinttal beszállt a Mészároshoz tartozó MKB Bank, így azé lett a cég ötöde – írja a lap.

A 2016-ban indított Mészáros Alapítványt a milliárdos akkori felesége, Kelemen Beatrix gondozta. A Whitedog szerepe most még kicsi a Mészáros-csoport jótékonysági ügyeiben, de a cégnek már 15 dolgozója van, és továbbiakat keresnek.

Mészáros 2020 őszén elvált a feleségétől, Kelemen Beatrixtól, akivel három közös, felnőtt gyerekük van. Bár a volt felcsúti polgármester – aki már közpénzekből összehordott, dollármilliárdos vagyon fölött diszponáló vállalkozó – tavaly februárban azt mondta, nem tekinti magát közszereplőnek, a válásáról mégis az állami hírügynökség számolt be.

Várkonyiék a múlt héten vállalták fel a kapcsolatukat, össze is fognak házasodni.

Kapcsolódó cikkek

Várkonyi Andrea: A párom Mészáros Lőrinc, ami eddig sem volt titok, most meg pláne nem az

A Hot! magazin úgy tudja, a műsorvezető és a felcsúti milliárdos „nagyjából hónapokkal azután” kerültek közel egymáshoz, hogy Mészáros Lőrinc elvált feleségétől.

Mészáros Juli
ÉLET

Mészáros Lőrinc és felesége válnak, és erről az állami hírügynökség számol be

Közleményt adtak ki arról, hogy vége a házasságuknak.

plankog
bulvár

Még mindig Jeff Bezos a leggazdagabb a Forbes milliárdos-toplistáján, Mészáros Lőrinc a 2035. helyen áll

A nagyon gazdagoknak sokkal, de sokkal több lett a vagyona, mint eddig bármikor.

Kiss Imola
PÉNZ

A NER bulvárlapja leleplezte a titkot: Várkonyi Andrea összeházasodik Mészáros Lőrinccel

A Hot! magazin szerint a felcsúti dollármilliárdos eljegyezte saját tévéjének egykori műsorvezetőjét.

Herczeg Márk
POLITIKA

A Mészáros Csoportnak dolgozott Várkonyi Andrea új cége

Az egykori híradós szerint a felkérés megtiszteltetés volt.

Boros Juli
Média

Fotózni sem engedték Mészáros Lőrincet a bíróság előtt

Megkezdődött Mészárosék válópere.

Szurovecz Illés
ÉLET

Mészáros Lőrinc úgy döntött, hogy ő nem közszereplő

Az állammal tízmilliárdos üzleteket kötő egykori polgármester erre hivatkozva szólította fel a HVG újságíróját, hogy "távolodjon el tőlem".

Király András
politika