Jól alszik, asszonyság? – kérdezem én. És még számos egyéb satöbbire keressük a valamicsodát:
Csupa aktuális, nemzeti sorskérdést feszeget nemzeti audiovizualizációnk. A mikrofonnál: Bede, Uj Winkler. A másik szobában: Botos (vágja a Plankó-Ács trió videóját).
Segédanyag:
00.00: Heti ígéret: megpróbáljuk foci nélkül. Öngól, persze.
01.00: Rögtön el is meséljük az Orbán és a foci könyvet.
02.00: Mi baja Bedének a kutyákkal?
07.00: Na, vajon Bedének milyen autója van?
11.50: Karikó Katalin hibázott.
15.00: Túlélési kalauz varjú- és egyéb támadásokhoz.
17.10: Hogy miért nem foglalkozunk színházzal?!
21.00: És most: színház, színház színház!
28.00: Kálid Artúr, aki amúgy egyébként bissau-guineai, és – mekkora szörpríz! – Winkler is!
33.30: Táskaidőszakok a kommunizmusban.
36.00: Nagyon jó japán Naniva kő.
41.00: Sorozatok, amiket nem látott a Bede: Elit alakulat (Band of Brothers).
44.15: Ki fog járni a nyíregyházi egyetemre? Csurgó Dénes átfogó cikke egyetemtémában.
56.40: Ronnie Wood haja (rewind).
57.00. Vamzer autósok és kiégett lámpák Csongrádban.
67.00: Önvezet a világ legjobb gitárosa.
Csallóközi kretének, borsodi ecetes fröccs, féregirtóval rákgyógyító ketyós fitneszguru. Bede Márton megeszik egy dél-olasz lovat. Az indokolatlan Fenyő Miki-szobor. Mikor indulhat az Éva Vermut focivébén? Navracsics lopott pénzt kunyerál, az ebihalsaga folytatódik.
Vásárhelyi Mária megírta szülei történetét. Egy történet a magyar zsidóság gyötrő dilemmáiról, vak hitről, romániai deportálásról, egy férfiközpontú családról, az ős Soros-kampányról, a rendszerváltás hozta megigazulásáról, majd a keserű csalódásról.
Filozófiaszakról a fine diningba. Makai Edina, a SALT sous-séfje a csúcskonyhák brutális hangulatáról, katonás fegyelméről, René Redzepi és a Noma jelentőségéről.
Csallóközi kretének, borsodi ecetes fröccs, féregirtóval rákgyógyító ketyós fitneszguru. Bede Márton megeszik egy dél-olasz lovat. Az indokolatlan Fenyő Miki-szobor. Mikor indulhat az Éva Vermut focivébén? Navracsics lopott pénzt kunyerál, az ebilhalsaga folytatódik.
Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!