Szabó Péter közel egy évtizedet töltött Angliában. Először bébiszitterként majd vendéglátósként dolgozott, de szorgalmának köszönhetően egészen egy telekommunikációs cég menedzseri pozíciójáig jutott. Kényelmes életet élhetett volna külföldön, ő mégis úgy döntött, hogy hazaköltözik, átveszi a családi gazdálkodást, és paprikatermesztésbe fog.
A jó minőségű paprika viszont nem olcsó, az előállítása pedig munkaigényes, ezért egyre kevesebben foglalkoznak vele már Kalocsa környékén is. A klímaváltozás és a növekvő energiaárak ellenére Péter makacsul ragaszkodik a magas színvonalhoz és a hagyományos eljárásokhoz, ezért büszkén mondhatja, hogy ő termeszti az egyik legjobb paprikát Magyarországon.
Az Erstével együtt bátran belevághatsz vállalkozásod fejlesztésébe! Nyiss Vállalkozói Extra Számlacsomagot most 40 000 Ft jóváírással! Higgy magadban! Az Erste már hisz benned. Részletek: www.erstebank.hu/extra
Támogatott tartalom.
Rövid, de annál velősebb pár hónap volt.
Magyarországon is egyre több mosómedve él a szabadban, de a kutatók nem feltétlenül örülnek nekik. Mi a baj a megjelenésükkel?
Múlt és jelen, lemondás és érkezés: a 444 leköszönő főszerkesztője és bemutatkozó új vezetője közös műsorban beszélik át, mit jelent az újságírás a NER után és mit várhatnak az új korszaktól a 444 olvasói.
Bóka János Az önkény 50 árnyalata címmel szólalt fel a parlamentben. Ruff Bálint válaszában arról beszélt: az antikorrupciós törvénycsomagra azért van szükség, mert a fideszesek 16 éven át loptak.
Az Orbán-kormány által okozott pusztítás mértéke jó lelkiismerettel vethető össze a tatárjárással, mondta Magyar Péter a parlamentben. Az ellenzék a demokratikus működést kérte számon.