Mínusz 575 lett, maradhat?
A vasárnapi önkormányzati választásokon is nagyot veszített a Fidesz, elbukta települési képviselő-testületi mandátumainak csaknem egynegyedét és minden kilencedik polgármesterért. Részletek cikkünkben >>>
A vasárnapi önkormányzati választásokon is nagyot veszített a Fidesz, elbukta települési képviselő-testületi mandátumainak csaknem egynegyedét és minden kilencedik polgármesterért. Részletek cikkünkben >>>
Az önkormányzati választások nagy vesztesei – Németh Szilárdtól Horváth Csabáig és tovább.
Két településen viszont annyira elegük lehetett az embereknek a polgármesterekből, hogy képviselőként sem folytathatják. Balatoni választási körkép.
Miután a falut 18 évig irányító Tósoki Imre fideszes polgármester idén nem indult újra, a korábban már esélyesnek tartott Kötél Balázs lett Tihany új polgármestere. Tósoki korábban úgy fogalmazott újra nem indulásáról, hogy döntésében „családom elvárásainak és megnövekedett vállalkozói feladataimnak van meghatározó szerepe”.
A megüresedő polgármesteri posztért négyen indultak, Tósoki pedig a testület korábbi tagját, Juhász Gábort támogatta a végül megválasztott Kötéllel szemben. Utóbbi egy korábbi cikkünkben elmondta, hogy a Kenderföldek miatt kezdett a közélet ügyeivel foglalkozni. Látva, hogy mik történtek, ugyanis úgy gondolta, lehet máshogy is irányítani a települést.
A Kenderföldekről elmondta, hogy szemben a korábbiakkal, a jelenleg tervben lévő több kisebb épület már sokkal közelebb van ahhoz, amit ő el tudna fogadni, „de ez nem az én döntésem lesz, hanem a testületé”, ami a választásokkal szintén megújult, és csak független képviselő-jelöltek kerültek be.
Van, ahol százmilliót vett le az önkormányzat számlájáról egy kibercsaló, máshol vízhiány volt nyáron, százmillióból építettek jóléti parkot, vagy épp az ügyészség nyomoz.
Tizenhat évig volt fideszes polgármestere az agglomerációs városnak, miután 2008-ban az önkormányzat feloszlatta magát, és az időközi választáson a fideszes Turai István 57,02:42,98-ra megverte a korábban elszámoltatási kormánybiztosként is ismert MSZP-s Keller Lászlót, akit aztán 2012-ben kizárt a pártja, amit ő megfellebbezett, majd bejelentette, hogy ő lép ki.
Turai 2014-ig állt a város élén, majd két cikluson át a szintén fideszes Elek Sándor volt a polgármester. A vasárnapi választáson viszont a Törökbálint Holnap jelöltje, Szőke Péter 48,54:47,13 arányban, 101 szavazat különbséggel legyőzte. Az önkormányzati képviselő-testületben a Törökbálint Holnapnak 6, a Fidesz-KDNP-nek 5 képviselője lesz, míg egy listás mandátumot a település irányítószáma nyomán 2045-nek nevezett egyesület szerzett.
Furcsa politikai pályát futott be 1994 óta Spéth Géza. Akkor, harminc évvel ezelőtt került először a hajdan négy-ötezres, most már nagyjából tizenkétezer lakosú agglomerációs település élére. Független jelöltként győzött, ahogy aztán 1998-ban, 2002-ben, 2006-ban és 2010-ben is. Tíz évvel ezelőtt úgy érezte, haladni kell a korral, így a 2014-es választáson már a Fidesz-KDNP jelöltjeként indult.
És, ha csak hét szavazattal is, de kikapott az akkor függetlenként indult Bogó László Ignáctól (hogy kért-e újraszámlálást, nem tudom). Ott is hagyta a pártot, 2019-ben már civil jelöltként indult, és győzött is a fideszes jelölt előtt 21 szavazattal, míg az addigi polgármester csak harmadik lett.
A mostani választáson pedig ő járt így. Miután tavaly saját településén díszpolgári címet kapott pro forma magától, és ezzel országos hírnevet is szerzett, az idei választáson három jelöltből csak harmadik lett, az első kettőtől jócskán leszakadva. Ami viszont nem változott: az élen most is szoros volt a verseny, 5 szavazattal előzte meg Makádi Anna Dizseri Andrást (mindhárman egy-egy civil szervezet jelöltjeként indultak). A képviselő-testületben viszont továbbra is ott lehet Spéth, miután a szervezete listájáról mandátumot szerzett.
Magyar Péter hétfőn este egyszerűen kisétált az ATV stúdiójából, és azóta frontális támadást indított a csatorna ellen, egyebek között azt állítva, hogy „kellemetlen, hogy mostanra mindenki számára kiderült, hogy az ATV és az Önhöz közel álló médiumok ezer (személyes és tulajdonosi) szállal kötődnek a fideszes médiabirodalomhoz és a propagandához”.
Aztán nevek nélküli listát tett közzé, hogy az ATV dolgozói közül kik tagjai a Hit Gyülekezetének.
Amire az ATV azt válaszolta, hogy „rossz történelmi kort idéz”, hogy Magyar Péter „listázni” kezdte az ATV munkatársait. Amire Magyar válaszolt és egészen biztosan nem lesz itt még vége. Addig is ajánlanák egy cikket, amit még 2018-ban írt Rényi Pál Dániel az ATV és a NER kapcsolatáról.