A két irodalmi Nobel-díjasunk irodalomtörténeti jelentőségű dokumentumaiért külföldre kell menni. Van még két magyar prózaírónk, akik nemzetközi szinten is klasszikusnak számítanak, de ők szintén inkább Berlinbe vitték az örökségüket.
Az október 16-ai ünnepségen az író is részt vesz.
Az akadémia irodalmi szekciójába vették fel négy másik íróval egyetemben.
Az író röviddel a halála előtt adta az irodalmi hagyatékát az akadémiának, hogy azt Berlinben őrizzék és gondozzák.
Néhány hónappal a halála előtt döntött úgy, hogy ott lesz a legjobb helyen.